מזכיר האוצר האמריקני לשעבר משקיע בסייבריזן הישראלית

חברת הגנת הסייבר הכריזה על סבב גיוס חדש בסך 275 מיליון דולר, המשלשת את שווי החברה. הטכנולוגיה אותה היא מפתחת מאפשרת הצגת תמונת מצב הוליסטית על אירוע תקיפה

מייסדי סייבריזן: יוסי נער ליאור דיב ויונתן שטרים-עמית. צילום: באדיבות החברה 

חברת סייבריזן (Cybereason) המפתחת פלטפורמת הגנה מתקדמת מפני מתקפות סייבר הכריזה היום על סבב גיוס חדש בסך 275 מיליון דולר בהובלת Liberty Strategic Capital, קרן הון סיכון פרטית שהוקמה על ידי מזכיר האוצר האמריקאי לשעבר סטיבן מנושין שמכהן כמנהל שותף. בסבב השתתפו גם הקרנות Neuberger Berman, Irving ו-SoftBank. ההשקעה הנוכחית משלשת את שווי החברה אשר גייסה עד לסבב גיוס זה 389 מיליון דולר (CRV, Lockheed Martin, Spark Capital, Softbank) מאז הקמתה בשנת 2012.

סבב הגיוס יאפשר להמשיך את הצמיחה המואצת של סייבריזן המונעת על ידי הביקוש בשוק לפלטפורמת הגנה מתקדמת המצטיינת בעצירת תקיפות כופר ומתקפות סייבר מתוחכמות. הפטנט שעומד מאחורי הטכנולוגיה של סייבריזן (MalOps) מאפשר הצגת תמונת מצב הוליסטית על אירוע התקיפה במסך אחד, במקום במאות התראות שונות. בעזרת המידע הרב שנאסף בזמן אמת, המוצר מזהה התנהגויות חשודות ומציג את השתלשלות האירוע באמצעות ממשק פשוט ואינטואיטיבי. הפלטפורמה מאפשרת לארגונים לפקח באופן רציף אחר המערכות השונות בארגון, וכן לזהות, לחקור, לבודד ולעצור תקיפות לפני שנגרם נזק לארגון.

מזכיר האוצר האמריקאי לשעבר, סטיבן מנושין, מייסד ושותף מנהל של Liberty Strategic Capital מסר כי "סייבריזן הופכת במהרה למובילה העולמית בטכנולוגיית הגנת הסייבר, ולא יכולנו להיות מרוצים יותר מלהפוך את החברה החדשנית הזו לראשונה בפורטפוליו ההשקעות של Liberty Strategic Capital.

״סייבריזן ביססה את עצמה כחדשנית בהגנה על נקודות קצה וסביבה ארגונית ואנחנו נרגשים לשתף פעולה עם צוות סייבריזן במשימה להגן על תשתיות קריטיות, חברות גלובליות, וממשלות נגד תקיפות סייבר מתוחכמות. אנו בטוחים ביכולתה לספק מוצר מעולה ללקוחות עם הגנה מהשורה הראשונה״. המזכיר לשעבר יצטרף אל דירקטוריון החברה, והגנרל ג'וזף דנפורד, יושב ראש המטות המשולבים לשעבר (רמטכ״ל צבא ארצות הברית) ויועץ בכיר בליברטי, יצטרף לדירקטוריון היועצים של סייבריזן.

ליאור דיב, מנכ״ל ומייסד סייבריזן מסר "בשנה האחרונה חווינו צמיחה מואצת ברחבי העולם. יותר ויותר לקוחות מבינים כי לא ניתן לעצור מתקפות באמצעות פתרונות הנשענים על התראות חסרות משמעות והתערבות אנושית. הפתרונות הקיימים, אפילו המתקדמים שבהם, הם פגומים מיסודם, ואף יוצרים את הדינמיקה שיש לנו כיום בה המגן נמצא במאבק מתמשך כדי לעמוד בקצב של התוקפים.  בניגוד למתחרות שלנו, אנחנו נוקטים גישה המאפשרת למגנים לסיים מתקפות תקיפה באופן מיידי, ובכך מחזיקים את היתרון אל המגן״. הוסיף דיב.

סייבריזן חוותה צמיחה מואצת בשנה האחרונה. היא דורגה דורגה ברשימה של 50 החברות החדשניות ביותר של CNBC, נמנתה בדו"ח Gartner של שנת 2021, אשר הכריז עליה כאחת מבין החברות בעלות החזון הטכנולוגי המתקדם ביותר בתחום ה- EPP העולמי, וקיבלה ציונים מהשורה הראשונה בדו"ח היוקרתי MITRE ATT&CK עם הערכות של 100% הגנה על פני 54 הטכניקות שנבדקו.

כמו כן, הגנה החברה על לקוחותיה מפני תקיפות סייבר מתוחכמות שפתרונות אבטחה אחרים החמיצו, כולל תקיפת שרשרת האספקה ​​על SolarWinds, תקיפת שרת Microsoft Exchange, ותקיפות כופר הרסניות כמו DarkSide, REvil, Conti ואחרות.

אולי יעניין אותך גם

מייסדי Cyolo: אלמוג אפיריון (מנכ״ל), ערן שמואלי (ארכיטקט תוכנה), ודדי ירקוני (סמנכ״ל טכנולוגיה). צילום: יח״צ, באדיבות החברה

הסטארט-אפ הישראלי Cyolo השלימה גיוס של 21 מיליון דולר

הגיוס ישמש להרחבת פתרון החברה, שמחבר עובדים למערכות הארגוניות באופן המותאם לצורת העבודה של ימינו, וכן להכפלת עובדי החברה עד סוף שנת 2021