התעשייה הרוסית חושפת מטוס קרב חדש תחת הכינוי - "שח-מט"  

מטוס הקרב החדש אמור להחליף מטוסי קרב ישנים מדגמי מיג-29 וסוחוי SU-25

מטוס הקרב הרוסי החד-מנועי החדיש ביותר, בן הדור הבא, נראה בנמל התעופה הבינלאומי ז'וקובסקי ליד מוסקווה ביום חמישי שעבר. ברשתות החברתיות פורסמו צילומים של כלי טיס החדש, אך לא ברור אם זה אב טיפוס אמיתי או דגם. 

בשבוע שעבר הודיע תאגיד התעשיה האווירית הרוסית UAC שהוא מתכנן לחשוף את מטוס הקרב החדש ביומה הראשון של תערוכת התעופה הבינלאומית MAKS-2021. התאגיד פרסם הודעה שבה נאמר כי רוסיה היא אחת המדינות היחידות בעולם המסוגלות לייצר מטוס קרב בן הדור הבא, "ואנו משוכנעים שהמטוס יעורר עניין רב בעולם כולו, כולל אצל מתחרינו".

מקורות מסויימים מסרו ל-DEFENSE BLOG שהמטוס החדש ייקרא CHECK MATE. סוכנות הידיעות הרוסית טאס דיווחה שהרוסים מייצרים מטוס קרב חד-מנועי בן הדור הבא. חברת סוחוי הודיעה כי היא מייצרת מטוס קרב שמשקל ההמראה שלו יהיה 18 טונות, מהירותו המרבית תהיה יותר משני מאך (יותר מפעמיים מהירות הקול) ועם ביצועי המראה ונחיתה משופרים אודות למנוע THRUST VECTOR.

מטוס הקרב החדש אמור להחליף מטוסי קרב ישנים מדגמי מיג-29 וסוחוי SU-25.
 

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה במשימת ״אפולו 11״ ב-20 ביולי, 1969. קרדיט צילום: NASA/JSC

״ישראל תהפוך להיות מרכז משמעותי של חדשנות בחלל״

לרגל יום הירח שחל היום שוחחנו עם מנכ״ל חברת ״רמון ספייס״ על  דאטה סנטרים מחוץ לאטמוספירה, נחיתות על אסטרואידים קטנטנים, תמונות ממאדים, וגם על הבשורה המשמחת של ״בראשית 2״