ארה״ב: אישור מוגבל להפעלת מתדלקים מסוג KC-46

אושרה הפעלתם בחיל האוויר האמריקני של מטוסי התדלוק החדישים KC-46 של בואינג. חיל האוויר הישראלי יצטייד בעתיד במטוסים אלו  

By USAF Christopher Okula - usaf.mil, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70105409

חיל האוויר האמריקני אישר תחילת הפעלתם של מטוסי התדלוק החדישים KC-46 (חברת בואינג) בתדלוק אווירי בשיטת הסל, ובכך ניתן אישור להפעלת תדלוק אווירי, אם כי במגבלות, של מטוסי חיל האוויר האמריקני. 

חיל האוויר הישראלי אמור להצטייד במתדלקי KC-46, אם כי עדיין לא חתם חוזה בנידון, וישראל מבקשת להקדים את מסירתם לחיל האוויר לשנת 2023 במקום מועד אספקה משוער ב-2025. מתדלקים מתקדמים אלו יחליפו את מטוסי התדלוק 'ראם' הישנים של החיל.

DEFENSE NEWS מוסר כי כתוצאה מהמגבלות נמנע בעתיד הנראה לעין הפעלת מטוסי התדלוק החדשים במזרח התיכון, באסיה-פסיפיק ובאירופה. כן לא ניתן בינתיים לתדלק מטוסי F-35 בשיטת הסל מחשש לפגיעת סל התדלוק בשכבות הצבע הנותנות למטוסים אלו את תכונת החמקנות. 

חיל האוויר של ארה"ב מתכנון לרכוש יותר מ-179 מתדלקי KC-46  והוא יכריז על מבצעיות המטוסים רק אחרי שיתוקנו שש התקלות הטכניות ואחרי התקנת מערכת ראייה מרחוק חדישה במטוס, בה משתמשים קציני התדלוק, וזה יקרה בסביבות שנת 2023. 
 

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה במשימת ״אפולו 11״ ב-20 ביולי, 1969. קרדיט צילום: NASA/JSC

״ישראל תהפוך להיות מרכז משמעותי של חדשנות בחלל״

לרגל יום הירח שחל היום שוחחנו עם מנכ״ל חברת ״רמון ספייס״ על  דאטה סנטרים מחוץ לאטמוספירה, נחיתות על אסטרואידים קטנטנים, תמונות ממאדים, וגם על הבשורה המשמחת של ״בראשית 2״