תרגיל כטמ״ם בין-לאומי ראשון מסוגו בהובלת חיל האוויר הישראלי

במסגרתו יטיסו הצוותים הזרים את מטוס ה״זיק״ עם מפעילים מטייסות הכטמ״ם והחוזי של חיל האוויר. הצוותים יתרגלו תרחישים שונים, ביניהם סיוע לכוחות קרקעיים

דובר צה״ל 

אתמול (ב') חל התרגיל הבין לאומי ״BLUE GUARDIAN״ של כלי טיס מאויישים מרחוק בהובלת חיל האוויר הישראלי. התרגיל מתקיים בבסיס "פלמחים" ויערך כשבועיים. בתרגיל משתתפות מדינות שונות ביניהן: ארה״ב, צרפת, איטליה, גרמניה ובריטניה. 

תרגיל זה הינו ראשון מסוגו, במסגרתו יטיסו הצוותים הזרים את מטוס ה״זיק״ עם מפעילים מטייסות הכטמ״ם והחוזי של חיל האוויר. הצוותים יתרגלו תרחישים שונים, ביניהם סיוע לכוחות קרקעיים, ביצוע משימות חוזי ואיסוף מודיעין, ושיתוף פעולה עם כוחות אוויריים שונים. 

לתרגיל חשיבות אסטרטגית בחיזוק שיתוף הפעולה ולמידה הדדית בין ישראל למדינות המשתתפות. התרגיל מתקיים כחלק מתכנית האימונים השנתית של חיל האוויר שמטרתה חיזוק הכשירות המבצעית של צה"ל.

מדברי מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: ״מדינת ישראל הינה חלוצה בתחום הכטמ״ם. התרגיל מהווה פלטפורמה ללמידה והפריה הדדית. התרגיל בעל משמעות והשפעות לאומיות במיצוב חיל האוויר בזירה הבין-לאומית״.

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה במשימת ״אפולו 11״ ב-20 ביולי, 1969. קרדיט צילום: NASA/JSC

״ישראל תהפוך להיות מרכז משמעותי של חדשנות בחלל״

לרגל יום הירח שחל היום שוחחנו עם מנכ״ל חברת ״רמון ספייס״ על  דאטה סנטרים מחוץ לאטמוספירה, נחיתות על אסטרואידים קטנטנים, תמונות ממאדים, וגם על הבשורה המשמחת של ״בראשית 2״