אלוף הרצי הלוי נכנס לתפקיד סגן הרמטכ״ל 

על פי הערכות, הרצי הלוי הוא בין המועמדים העיקריים לרשת את כוכבי בסוף 2022

דובר צה״ל 

אלוף הרצי הלוי נכנס היום לתפקידו כסגן ראש המטה הכללי, במקומו של אלוף אייל זמיר, שכיהן בתפקיד כשלוש שנים. טקס החילופים נערך במחנה "רבין" (הקריה) במעמד שר הבטחון, מר בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. 

מדברי שר הביטחון, מר בני גנץ: "אני מודה לסגן הרמטכ"ל היוצא אלוף אייל זמיר ולבני משפחתו. אייל, לאורך השנים אתה מייצג את הפיקודיות השקטה והממלכתית, והמקצועיות לצד היוזמה והיצירתיות. ידעת להוביל מול כלל מקבלי ההחלטות את פעולות צה"ל בקורונה, ביחד עם פיקוד העורף, כשכולם יודעים שיש על מי לסמוך בשקט ובבטחה.

״אלוף הרצי הלוי, אתה קצין של מבצעים מיוחדים שיודע לרדת לפרטים, אבל כפי שהוכח בשומר החומות, גם מפקד שיודע לבנות מערכה, ולשלב בין כלל הזרועות והיכולות הנדרשות. כעת, מוטלת עליך המלאכה להמשיך בבניין הכוח של צה"ל, בקידום התר"ש ובחיזוק עוצמתו של צה"ל כצבא העם לצד הרמטכ"ל.״

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "תפקיד סגן הופך כיום ליותר משמעותי, כיוון שבעת הזו בניין הכח כולו הוא רב זרועי. אייל - עשית תפקיד יוצא מן הכלל, תפקיד שנתן לי הרבה מאוד ביטחון. בפעילות המבצעית ובהיבטי בניין הכוח, בתפיסת ההפעלה ובמימוש תר״ש ׳תנופה׳. הבאת נסיון רב, שיקול דעת, פרקטיות, פרגמטיות, ומעל הכל הבאת תוצאות רבות. היית פרטנר יוצא מן הכלל, ועשית זאת  באלגנטיות רבה.

״הרצי - אנחנו מכירים שנים רבות, אני שמח מאוד לקבל אותך כשותפי. אני סומך מאוד על תבונתך, על ניסיונך המבצעי, על כושר השיפוט שלך ואני מצפה שנמשיך לממש את תר״ש ׳תנופה' יחד. שנמשיך להשתנות, ונמשיך לעשות צבא טוב יותר שמטפל באנשים שלו טוב יותר".

אולי יעניין אותך גם

By Rama - Own work, CC BY-SA 2.0 fr, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=406688

דיווח: סין פיתחה כור גרעיני ללא מים כבדים 

כור המלח המותך, המופעל על ידי תוריום נוזלי ולא אורניום, צריך להיות גם בטוח יותר מזה המסורתי מכיוון שבמקרה של דליפה, התוריום המותך יתקרר ויתמצק במהירות, ויפזר פחות קרינה בסביבה