טיקטוק הסירה כ-62 מיליון סרטונים ברבעון הראשון של 2021

כך עולה מדו״ח השקיפות העולמי של החברה לרבעון זה. הסיבות המרכזיות להסרת הסרטונים: תוכן מסוכן או מעודד פעילות מסוכנת, פעילות בלתי חוקית, אלימות ובריונות או תוכן מיני בוטה

REUTERS/Dado Ruvic/File Photo

טיקטוק הסירה כ-62 מיליון סרטונים ברבעון הראשון של 2021. הסיבות הבולטות: הצגת תוכן שמסכן את חברי הקהילה או מעודד פעילות מסוכנת, פעילות בלתי חוקית, אלימות ובריונות או תוכן מיני בוטה. כ-80% מהסרטונים הוסרו עוד בטרם נצפו אפילו פעם אחת, ושבעה מיליון חשבונות נחסמו בחשד שהופעלו בידי צעירים בני פחות מ-13.

על מנת להבטיח שהפלטפורמה תהיה סביבה בטוחה ומזמינה עבורם, הנהיגה טיקטוק כללי קהילה מפורטים שמנחים אותה בכל הנוגע לסינון וסימון של תוכן לא הולם, הסרת סרטונים וסגירת חשבונות שמפרים את הכללים. מהחברה נמסר כי השאיפה היא להיות שקופים באשר לאופן שבו הכללים נאכפים במטרה לבנות אמון עם חברי הקהילה.

על רקע זה, פרסמה החברה את דו"ח השקיפות העולמי שלה לרבעון הראשון של 2021. זהו דו"ח השקיפות העולמי החמישי שמפרסמת החברה, ודו"חות אלה יתפרסמו מעתה באופן קבוע בכל רבעון (שלושה חודשים) במקום בכל חצי שנה כפי שהיה נהוג עד כה. בעתיד יתפרסמו הדו"חות גם באתר השקיפות הגלובלי של החברה.

ממצאי הדו״ח

ברבעון הראשון של 2021 (מינואר עד סוף מרס) טיקטוק הסירה 61.9 מיליון סרטונים מהפלטפורמה בשל הפרת כללי הקהילה או תנאי השימוש - כאחוז מכל הסרטונים שעלו בתקופה המדוברת. 91.3% מהסרטונים הללו זוהו והוסרו על ידי מערכות הניטור האוטומטיות וצוותי סינון התוכן האנושיים עוד לפני שמישהו מחברי הקהילה דיווח עליהם, ו-81.8% מהם זוהו והוסרו עוד בטרם מישהו צפה בהם כלל. 93.1% מהסרטונים הללו זוהו והוסרו תוך 24 שעות מרגע עלייתם לאוויר.

חלק מהסרטונים מוסרים מהפלטפורמה באופן אוטומטי בעזרת כלים טכנולוגיים מתקדמים הבוחנים אם הם עומדים בכללי הקהילה. חלק מהסרטונים מוסרים באופן יזום, על ידי צוותי ניטור אנושיים, עוד בטרם התקבלה תלונה או דיווח אודותם (ולרוב בטרם חלפה יממה מאז שפורסמו).

הסיבות הבולטות ביותר להסרה יזומה (בהתאם להיקף הסרטונים שהוסרו) הן חשש לבטיחותם של צעירים, הצגה של פעילות בלתי חוקית או חומרים שאינם חוקיים, הצגה של פגיעה עצמית או מעשים מסוכנים, הצגה של מעשים אלימים או תיאורים גראפיים הקשים לצפייה, הצגה של תוכן מיני בוטה או עירום, קיצוניות אלימה, שיח שנאה וסרטונים המציגים התנהגות בריונית או מטרידה.

טיקטוק מציעה ליוצרים אפשרות לערער על הסרת הסרטונים שלהם. כאשר מוגש ערעור, צוות של מומחים מיומנים בודק את הסרטון שוב ומעלה אותו מחדש לפלטפורמה אם מתברר שהוסר בטעות. ברבעון הראשון של 2021 היו 2.8 מיליון סרטונים שהוסרו אך הועלו שוב לפלטפורמה לאחר שהערעור על הסרתם התקבל.

מהדו"ח עולה עוד כי בתקופה המדוברת טיקטוק הסירה 11 מיליון חשבונות מהפלטפורמה בגין הפרה של כללי הקהילה. לראשונה מפרסמת טיקטוק כי מבין החשבונות שהוסרו, שבעה מיליון היו כאלה שנחשדו כי הם שייכים לצעירים בני פחות מ-13. בנוסף, מנעה טיקטוק הקמה אוטומטית (על ידי בוטים) של כ-71 מיליון חשבונות והוסרו 12 מיליון סרטונים ששותפו מתוך חשבונות שמפיצים ספאם. כמו כן נדחו כשני מיליון פרסומות שהפרו את כללי ומדיניות הפרסום.

בטיקטוק מדגישים כי כללי הקהילה חלים באופן שיוויוני על כל חברי הקהילה וכל התוכן שעולה לפלטפורמה. המדיניות של טיקטוק לוקחת בחשבון הבדלים תרבותיים והחברה מסתייעת במומחי בטיחות דיגיטלית ואנשי זכויות אדם בבואם לנסח את הכללים. המטרה היא ליצור כללים המאפשרים ביטוי עצמי אותנטי ויצירתי בסביבה חיובית ואוהדת.

אולי יעניין אותך גם