אניוויז'ן מגייסת מאות מליוני דולרים 

החברה מודיעה על גיוס ענק של 235 מיליון דולר שיתווסף לגיוסים קודמים בסך 117 מליוני דולרים. לחברה יש כמה פרויקטים עם מערכת הביטחון הישראלית

צילום מסך מתוך מדריך למשתמש של החברה. 

על פי דיווח של אמיתי זיו מדה מרקר, חברת אניוויז'ן (AnyVision) מודיעה על גיוס ענק של 235 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן Vision Fund של סופטבנק היפנית, אחת מהקרנות הגדולות בעולם. עוד השתתפה בגיוס קרן Eldridge שהשקיעה בה בעבר.

״אניוויז'ן הוקמה ב-2015 וגייסה עד כה, ללא הסיבוב הנוכחי, 117 מיליון דולר. בסמוך לגיוס הקודם בספטמבר 2020, החברה הודיעה על הסבה של הפעילות הביטחונית שלה והקמת חברה נפרדת, SightX ML, בתחום הבינה המלאכותית עם רפאל. באוקטובר 2020 עזב המייסד אילון אטשטיין את תפקידו כמנכ"ל ומונה לנשיא החברה, ולתפקיד המנכ"ל נכנס אבי גולן. החברה מעסיקה כ-250 עובדים״, נכתב בדיווח. 

כפי שדיווחנו בעבר, החברה שותפה של מערכת הביטחון הישראלית במספר פרויקטים. הביקורת נגד החברה התעוררה בעקבות פרסום קודם באתר nbcnews, סביב המערכת. בפרסום נטען כי החברה שותפה למעקב אחרי פלסטינים בשטחי יו״ש. בעקבות הפרסום, ערכה קרן ההשקעות של מיקרוסופט, אחד המשקיעים בחברה, תחקיר מקיף (במרץ 2020) ובו נשללה טענה זו. על פי התחקיר, מוצרי החברה משמשים במעברי גבול בין יו״ש לישראל, אך לא בשום צורה של מעקב המוני אחרי פלסטינים. 

למרות הביקורת, הטכנולוגיה אותה מפתחת החברה נחשבת למובילה עולמית בתחום זיהוי הפנים. ראוי לציין גם שמנכ"ל AnyVision אבי גולן הוא שותף תפעולי לשעבר בזרוע ההשקעות של SoftBank, כך לפי דיווח של techcrunch

"החידושים של AnyVision בתחום Recognition AI סייעו להפוך מצלמות פסיביות למערכות אבטחה יזומות וארגונים מועצמים לוקחים מבט הוליסטי יותר לאיומי אבטחה מתקדמים", אמר גולן בהצהרה. "פלטפורמת ה- Access Point AI נועדה להגן על אנשים, מקומות ופרטיות תוך הפחתת עלויות, רוחב פס ומורכבות תפעולית בו זמנית."

רוצים לדעת עוד על היכולות של החברה? ממש במקרה, אתמול (ג) התפרסם מאמר מקיף אודות יכולות המערכת באתר themarkup.org. במאמר יש כמה תובנות לגבי יכולות המערכת בהיבט תיעוד ביומטרי.
 

אולי יעניין אותך גם