המשטרה עצרה חשודים בהפצת צילומי עירום של מאות נשים ישראליות

חקירה סמויה של מחלק הסייבר במחוז ת"א הובילה לאיתור זהות החשודים, שפעלו באפליקציות וברשתות חברתיות

BIGSTOCK/Copyright: Engdao

משטרת ישראל עצרה אתמול (ב׳) לפנות בוקר ארבעה חשודים בהפצת תמונות וסרטוני עירום של מאות נשים ונערות ישראליות, באמצעות אפליקציות ורשתות חברתיות. המעצרים נערכו בתום חקירה סמויה שנוהלה ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב 

החקירה נוהלה בחודשים האחרונים על ידי שוטרי מחלק הסייבר של ימ"ר תל אביב, והיא התמקדה בחשד להפצת התמונות והסרטונים המיניים, שבוצעה ללא ידיעתן או הסכמתן של המצולמות. 

החוקרים ניהלו מעקב ואיסוף ראיות ברשת נגד מקורות ההפצה, לשם הבאתם לדין, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, לרבות חדירה אל יישומון הטלגרם והדיסקורד, באופן המתגבר על אנונימיות הרשת ומגבלות האבטחה.

במהלך החקירה הסמויה הצליחו חוקרי המשטרה למפות את הקבוצות הפנימיות ברשת, שכללו אלפי משתתפים, ולהתחקות אחר זהות המפיצים, כאשר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, הגיעו שוטרים אל בתי החשודים (תושבי חיפה, חדרה וקיסריה) ועצרו אותם לחקירה. במהלך החיפושים בבתיהם נתפסו מחשבים, התקני אחסון וראיות נוספות. החקירה נמשכת.

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה במשימת ״אפולו 11״ ב-20 ביולי, 1969. קרדיט צילום: NASA/JSC

״ישראל תהפוך להיות מרכז משמעותי של חדשנות בחלל״

לרגל יום הירח שחל היום שוחחנו עם מנכ״ל חברת ״רמון ספייס״ על  דאטה סנטרים מחוץ לאטמוספירה, נחיתות על אסטרואידים קטנטנים, תמונות ממאדים, וגם על הבשורה המשמחת של ״בראשית 2״