מתכוננים לשיא העומס בנתב״ג: משרדי הביטחון, התחבורה ורשות שדות התעופה מקימים אוהל בדיקות קורונה בשדה התעופה

עם סיום הקמתו, עשרות עמדות בדיקת קורונה נוספות שיאפשרו להרחיב את יכולת הבדיקות בנתב"ג ל-2,500 איש בשעה

קרדיט לתמונות: מוני שפיר
 

משרדי הביטחון, התחבורה ורשות שדות התעופה החלו בסוף השבוע (ו') בעבודות להקמת אוהל ענק בנתב"ג, שיאפשר להרחיב משמעותית את מספר בדיקות הקורונה לעוברים בשדה עם תחילת טיסות הקיץ.

האוהל יהיה בגודל של כ-1,500 מ"ר. ‏הבוקר בנתב"ג נפרקו טונות של ציוד לוגיסטי. העבודות ימשכו עד לכניסת השבת ויימשכו במוצ"ש במטרה להעמיד את האוהל כבר בתחילת השבוע. באוהל ייפרסו, עם סיום הקמתו, עשרות עמדות בדיקת קורונה נוספות שיאפשרו להרחיב את יכולת הבדיקות בנתב"ג ל-2,500 איש בשעה. את הפרויקט מובילים משרדי התחבורה והביטחון, באמצעות מטה עוזר שר הביטחון להתגוננות, יחד עם גופי משרד הביטחון, התחבורה, הבריאות ורשות שדות התעופה.

שר הביטחון בני גנץ: "הגדלת יכולת הבדיקה בנתב"ג לקראת הקיץ היא כלי משמעותי במאבק למען שמירה על בריאות אזרחי ישראל וכלכלת ישראל. כפי שעשינו לאורך כל תקופת הקורונה, מערכת הביטחון תמשיך לסייע במאמץ המבצעי, ובכל משימה לאומית שתוצב בפניה בכדי לשמור על אזרחי ישראל".

שרת התחבורה, מירב מיכאלי: "מתחם הבדיקות הנוסף שמוקם בנתב"ג הוא הכרחי לשמירה על בריאות הציבור והגנה על גבולותיה של ישראל מפני הנגיף, ומצטרף לצעדים שכבר ביצענו כמו הפרדת הנוחתים מטיסות ממדינות בסיכון מירבי לטרמינל 1.

״הקמת מתחם בדיקות נוסף מתאפשרת בזכות עבודת מטה שבוצעה במשרד התחבורה לאור זיהוי מבעוד מועד של העומסים הצפויים בחודשי הקיץ, במסגרתה נמצאו והוקצו השטחים הרלוונטיים כך שהמתחם יוכל להיות הגדול והיעיל ביותר. אני שמחה שמשרד הביטחון נענה להצעתנו להקים את האוהל במתחם שהוקצה, ובכך לחסוך מכרזים וזמן שעולה בבריאות הציבור. משרד התחבורה עומד לרשות משרדי הממשלה בכל צורך וצורך על מנת שנוכל להלחם בתחלואה בצורה המיטבית".

אולי יעניין אותך גם