מאיר בן שבת פורש מהמל״ל

בן שבת יכהן בתפקידו עד לסוף חודש אוגוסט הקרוב. ראש הממשלה ימנה מחליף לתפקיד ראש המל"ל בעת הקרובה

מאת U.S. Embassy Jerusalem - Visit of treasury Secretary Steven Mnuchin Oct. 2019התמונה שבקובץ זה נחתכה מקובץ אחר: Visit of treasury Secretary Steven Mnuchin Oct. 2019 (48976744712).jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84659955

היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל, מאיר בן שבת, הודיע אתמול (ד׳) לראש הממשלה, נפתלי בנט, על רצונו לסיים את תפקידו, בתום כהונה של ארבע שנים בתפקיד. עם כינונה של הממשלה, נענה ראש המל"ל לבקשת רה"מ להישאר בתפקידו במטרה לאפשר שמירה על היציבות והרציפות התפקודית. בתוך כך, סייע בן שבת לראש הממשלה וצוותו בכניסתם לתפקיד.

בן שבת יכהן בתפקידו עד לסוף חודש אוגוסט הקרוב. ראש הממשלה ימנה מחליף לתפקיד ראש המל"ל בעת הקרובה, תוך קיום תהליך חפיפה סדור עם ראש המל"ל היוצא. 

רה"מ בנט הודה לראש המל"ל על תרומתו הכבירה לביטחון הלאומי של מדינת ישראל, ומסר: "ברצוני לשבח את מאיר בן שבת על שנים ארוכות של תרומה לביטחון ישראל בצורה מקצועית ומוצלחת. מאיר כיהן בשורה של תפקידים ובכולם הפגין ביצועים מרשימים, תוך הבנה מעמיקה של האתגרים המדיניים והביטחוניים מולם ניצבת מדינת ישראל.

״גם במשבר הקורונה, עבד מאיר ימים כלילות למען בריאותם של אזרחי ישראל, ותפקד בצורה ראויה להערכה. אני סמוך ובטוח כי נכונה לו עוד תרומה רבה למדינת ישראל גם בעתיד".

שר הביטחון, בני גנץ: "‏בשמי ובשם מערכת הביטחון, אני מבקש להודות למאיר בן שבת, על שירותו במשך עשרות שנים למען ביטחונה וחוסנה הפנימי של מדינת ישראל. מאיר לקח חלק בתהליכים מעצבים משמעותיים באזור בשנים האחרונות, ואני בטוח שימשיך לשרת את מדינת ישראל, גם בהמשך."

 

אולי יעניין אותך גם