המשטרה סיכלה הברחת נשקים מגבול ירדן

במבצע שנערך יחד עם לוחמי גדוד אריות הירדן, נתפסו ארבעה אקדחי גלוק והמבריחים, שלושה תושבי רהט בשנות ה-20 לחייהם

צילום: דוברות משטרת ישראל

שוטרי יחידת גבולות של משטרת ישראל במחוז צפון, יחד עם לוחמי גדוד אריות הירדן, סיכלו השבוע הברחות נשקים מגבול ירדן ותפסו ארבעה אקדחי גלוק ואת המבריחים: שלושה תושבי רהט בשנות ה-20 לחייהם.

בשעות הלילה, זיהו שוטרי יחידת גבולות של  מחוז הצפון, במהלך פעילות משותפת עם לוחמי חטיבת הבקעה והעמקים של צה"ל, העברה של תיק באזור הבקעה לשטח ישראל. שוטרי היחידה המיוחדת ארבו למבריחים, ועצרו שני חשודים בסמוך לגדר וחשוד שלישי ברכב שהמתין מספר קילומטרים מהמקום סמוך לעיר בית שאן. בסיום החקירה יובאו לבית משפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

יחידת  יג"ל - יחידת גבולות של מחוז צפון נמצאת בחוד החנית של הלחימה העקשת של מחוז צפון בהברחת כלי נשק מגבולות ירדן, סוריה, לבנון ושטחי הרשות הפלסטינאית לתחומי מחוז צפון. היחידה, בה משרתים לוחמי עילית מבצעת פעילות מארבים ולכידת חשודים בהברחות וסחר בנשק וסמים.

מפקד היחידה, רפ"ק נ': ״זה הסיכול ה-13 מתחילת השנה, והשני שלנו בשבועיים האחרונים, קדם לו סיכול הברחה בגבול לבנון של עובד מטעים שנתפס נוהג בטרקטור ובו נתפסו 12 אקדחים. הפעילות של היחידה בסיכול הברחות וסחר היא חלק מהמאבק המקיף של משטרת ישראל, על כל יחידותיה וכוחותיה, בתופעת הנשק הבלתי חוקי.

״תפיסות כלי הנשק בישובים ובכפרים הערבים מעלה את הביקוש,  והסוחרים והמבריחים נאלצים לקחת סיכונים הולכים וגדלים בבואם להשיג נשק. אנו תפסנו כבר קרוב ל-100 כלי נשק בניסיונות הברחה מתחילת השנה, אקדחים ורובי סער, שאם לא הינו תופסים היו מגיעים לגורמים עבריינים ברחבי הארץ ומשמשים בארועי ירי, פשיעה ואלימות.

״אנחנו, כמו רבים משוטרי משטרת ישראל עובדים יום ולילה על מנת להמשיך ולצמצם את כמות כלי הנשק הבלתי חוקיים בתחומי הארץ״.

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה במשימת ״אפולו 11״ ב-20 ביולי, 1969. קרדיט צילום: NASA/JSC

״ישראל תהפוך להיות מרכז משמעותי של חדשנות בחלל״

לרגל יום הירח שחל היום שוחחנו עם מנכ״ל חברת ״רמון ספייס״ על  דאטה סנטרים מחוץ לאטמוספירה, נחיתות על אסטרואידים קטנטנים, תמונות ממאדים, וגם על הבשורה המשמחת של ״בראשית 2״