מחר זה קורה: בכירי המשק במפגש מיוחד סביב אתגרי אבטחת הסייבר בתשתיות קריטיות

הפגיעה בחברת Colonial Pipeline האמריקאית בחודש מאי השנה הייתה נקודת מפנה בתפיסת ההגנה על תשתיות קריטיות. אירוע של סייברטק ו-Fortinet יעסוק בנושאים הכי חמים בתחום בדיונים מרתקים עם בכירי המשק הישראלי 

bigstock

מהפכת הסייבר ממשיכה לשנות סדרי עולם, ומביאה עמה מדי שנה אתגרים חדשים. בצל האירועים האחרונים בתחום ועם התפתחות האיומים על תשתיות קריטיות, בכירים מהמגזר הפרטי והציבורי ישתתפו ביום רביעי השבוע באירוע של סייברטק ו-Fortinet העוסק באתגרי הסייבר לעולם הפיזי.

אם היה עוד ספק שגובר הצורך להגן על תשתיות קריטיות מפני מתקפות סייבר, הרי שהוא התפוגג עם הפגיעה בחברת Colonial Pipeline האמריקאית בחודש מאי השנה. מלבד תשלום הכופרה, בסך מיליוני דולרים, הפגיעה בחברת הנפט הביאה לעליית מחירי הדלק בארצות הברית, למחסורים חמורים שהורגשו בשוק הפרטי, ולביטול או שינוי מסלולי טיסות מסחריות.

ולא רק נפט ואנרגיה - גם נמלי ים, נמלי תעופה, תעשיות חכמות ושרשראות ייצור ואספקה הפכו לנקודות התורפה של כל גוף וכל מדינה. עם המעבר למערכות תפעול חכמות בכל המגזרים, נפתח גם הפתח לפגיעה בהן והצורך בתשובה הגנתית הולמת.  

באירוע, שייערך בתל אביב, ידברו בין השאר נציגים מנמל אשדוד, משרד האנרגיה, המשרד להגנת הסביבה, אל על, מערך הסייבר הלאומי ודלק US.

אולי יעניין אותך גם