ישקיעו מיליארדים: קוריאה הדרומית תפתח מערכת הגנ"א "כמו כיפת ברזל"

הצפייה: פיתוח המערכת החדשה יסתיים בשנת 2035 בעלות בהיקף 2.6 מיליארד דולר

אילוסטרציה. צילום: דו״צ

ממשלת קוריאה הדרומית אישרה השבוע תכנית (2.6 מיליארד דולר) לפיתוח  מערכת יירוט ארטילרית והגנה אווירית דומה לכיפת ברזל הישראלית, כדי להגן על המדינה מהתותחים והרקטות ארוכי הטווח של קוריאה הצפונית.

סוכנות הרכש של משרד ההגנה בסיאול מסרה, כי בסביבות סיאול הבירה מתגוררת כמחצית מאוכלוסיית הדרום, 52 מיליון בני אדם, והיא נמצאת כולה בטווח תותחים ארוכי טווח ומשגרי רקטות של הצפון. בשנה שעברה קראה הממשלה לפתח "כיפת ברזל נוסח קוריאה", ומצפים שפיתוח המערכת החדשה יסתיים בשנת 2035 בסכום של 2.6 מיליארד דולר, כך נאמר בהודעת סוכנות הרכש DAPA.

כך תשופר יכולת ההגנה מפני איומים ארוכי טווח באמצעות טכנולוגיות מקומיות שייצרו מקומות עבודה רבים. לדברי משרדה ההגנה מערכות ההגנה הנוכחיות מדגמי פטריוט ו-THAAD מיועדות להתמודד עם תותחים בעלי טווח בינוני של הצפון, בעוד המערכת החדשה מכוונת להתמודד עם ארטילריה ארוכת טווח.

לפי סוכנות רויטרס קוריאה הצפונית אינה נוהגת להגיב לידיעות על מערכות נשק, אך מומחים סבורים שמרבית 13,600 קני התותח ומשגרי הרקטות של הצפון מוצבים סמוך לגבול עם הדרום, כ-40 ק"מ בלבד מסיאול הבירה.
 

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה במשימת ״אפולו 11״ ב-20 ביולי, 1969. קרדיט צילום: NASA/JSC

״ישראל תהפוך להיות מרכז משמעותי של חדשנות בחלל״

לרגל יום הירח שחל היום שוחחנו עם מנכ״ל חברת ״רמון ספייס״ על  דאטה סנטרים מחוץ לאטמוספירה, נחיתות על אסטרואידים קטנטנים, תמונות ממאדים, וגם על הבשורה המשמחת של ״בראשית 2״