הפסד לחברות הישראליות בספרד: רק"מי דראגון של הצבא הספרדי יצוידו בצריח תוצרת אסקריבאנו הספרדית

החברה האיברית גברה על ההצעות של Pap Tecnos, חברת-הבת של רפאל בספרד ושל המיזם המשותף של אלביט עם החברות Navantia ואקספאל

8x8 VCR Dragon fitted with Escribano Mechanical and Engineering’s Guardian 30 turret (Picture source: Spanish MoD)

משרד ההגנה הספרדי בחר בצריח "Guardian 30" של חברת אסקריבאנו (Escrabino) הספרדית כעמדת הנשק הנשלטת-מרחוק עם תותח 30 מ"מ שבו יצוידו רק"מי דראגון (Dragon) 8x8  של הצבא הספרדי.

האתר Infodefensa.com מדווח כי 219 רק"מי דראגון מדגמים שונים של הצבא יצוידו בצריח הגארדיאן בעסקה ששוויה מוערך כ-200 מיליון אירו. התקציב לצריחים (יחד עם התקציב למערכות התקשורת של הרק"מים) נפרד מהתקציב הכללי שהקצה משרד ההגנה הספרדי בשנה שעברה בשווי של 2.1 מיליארד אירו לאספקת 348 רכבי דראגון ראשונים לצבא.

לדברי האתר, אסקריבאנו גברה על ההצעות של Pap Tecnos, חברת-הבת של רפאל בספרד ושל המיזם המשותף של אלביט עם החברות Navantia ואקספאל. הנשק העיקרי של צריח הגארדיאן 30 הנו תותח 30 מ"מ MK44S שניתן להמירו לתותח בקליבר 40 מ"מ, כאשר לצדו מותקן מקלע 7.62 מ"מ ושתי מערכות אלקטרו-אופטיות OTEOS שפותחו על ידי חברת אסקריבאנו.

משרד ההגנה הספרדי נמנע לעת עתה לציין את הסיבות לבחירת הצריח של החברה הספרדית ולכן נותר רק לתהות כיצד שתי חברות ישראליות עם מוצרים מוכרים, איכותיים ומוכחים-קרבית לא זכו בפרויקט זה?

 

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך מתוך סרטון הפרסומת של ה-Freedom Phone. מקור: YourVoice Network Inc/YouTube

ארה״ב: הכירו את הסלולרי החדש היוצא נגד מונופול הביג-טק (אבל מפרסם בטוויטר, וביוטיוב, ובגוגל. ומיוצר ע״י חברה סינית)

הלהיט החדש מבית MAGA: טלפון המיועד לקהל השמרני האמריקני ומבטיח חופש ביטוי מוחלט ושחרור מכבלי הצנזורה של הביג-טק. מומחי סייבר טוענים כי מדובר בגרסה מותאמת-אישית של טלפון סיני זול