ביכורי השדה תקים קרן השקעות שתתמחה באגרוטק ופודטק

הקרן תתמחה בהשקעות בפיתוח ומסחור טכנולוגיות, ניהול וארגון ותמיכה ופיתוח מוצרים חדשניים החל משלב הרעיון, דרך מיסוד הקניין הרוחני והידע, הקמת חברת ההזנק ומימון פעילות המחקר והפיתוח 

ביכורי השדה תקים קרן השקעות שתתמחה באגרוטק ופודטק

תמונה: מתוך אתר האינטרנט של ביכורי השדה

חברת ביכורי השדה, קבוצת החקלאות העצמאית הגדולה בישראל, מדווחת על הקמה של קרן השקעות חדשה שתתמחה בתחום האגרוטק והפודטק בשיתוף היזם הסדרתי יצחק נקאר וד"ר עידו שכטר, שניהל בעבר את קרן החקלאות אגרינובישון של האוניברסיטה העברית.

הקרן תתמחה בהשקעות בפיתוח ומסחור טכנולוגיות בתחום האגרוטק והפודטק: ניהול וארגון ותמיכה ופיתוח מוצרים חדשניים באמצעות החל משלב הרעיון, דרך מיסוד הקניין הרוחני והידע, הקמת חברת ההזנק ומימון פעילות המחקר והפיתוח לרבות ניסויים והוכחת יכולת במיזמים ובחברות סטארטאפ בארץ ובעולם, תוך שיתוף פעולה עם מכוני מחקר ומדע בתחום.

ההון ההתחלתי הצפוי, בסך של עד 10 מיליון ש״ח, יושקע ע״י החברה בהתאם לתכנית עסקית שתאושר על ידי השותפים למיזם. החברה מאמינה שניסיונה הרב בתחום החקלאות והקמעונות והקשר לכל שרשרת הערך מהחקלאי לצרכן מהווה עבורה יתרון רב בהבנת וזיהוי צרכי השוק, נגישות לקהל יעד ועוד. כתוצאה מכך, תוכל החברה לבחון ולבחור את המיזמים שלהערכתה יהיו בעלי פוטנציאל גבוה להצלחה. 

לדברי אילן שבע, מנכ״ל החברה:  ״אנחנו חיים את התחום ונדע לזהות את הפוטנציאל הטמון בחברות ונשקיע בהם בזמן הנכון. אנחנו מאמינים כי הבנת הצורך והשוק יאפשרו לנו לנצל הזדמניות, ובשילוב הניסיון שלנו ושל שותפינו אין לי ספק שנדע יחדיו לזהות את חדי הקרן בדרכם לצמיחה ולאקזיט.

 

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל. צילום: רפאל

רפאל רוצה להתחיל להתחרות בתחום לוויניי התצפית? מגייסת אנשי מקצוע בתחום 

בדרישת התפקיד למנהל פרויקט נרשם: ״הובלת תכן לווין ויזינטי״. ייתכן והמטרה היא לפתח מטע״ד או לווין שלם לשוק הלווינים הקטנים. עם זאת, עולה השאלה מאיפה רפאל תביא את ההשקעה הדרושה להכנס לשוק זה