צבא אקוודור רכש מערך ספינות טקטיות מקושרות - אלביט הקבלן הראשי

ספינות אלו יופעלו ע"י חטיבת הג'ונגל מס' 19 "נאפו" (Napo) בכדי להגדיל את מספר משימות הסיור, הפיקוח והשליטה שלה בנהרות נאפו, סאן מיגל ופוטומאיו
 

Photo: Ecuadorian Army

צבא אקוודור רכש מחברת אלביט הישראלית 12 ספינות טקטיות חדשות לצרכי ביצוע משימות לאורך הגבול עם קולומביה במחיר של כ-7.9 מיליון דולרים. כך מדווח האתר בספרדית Infodefensa.com. כקבלן הראשי בעסקה זו, אלביט רישתה את הספינות עם מערכות תקשורת, רדיו ושו״ב. זו הפעם הראשונה שהצבא האקוודורי מתפעל ספינות של אלביט.

הספינות בנויות מאלומיניום ימי, אורכן הוא 8.35 מטרים ורוחבן 2.6 מטרים. הספינות ממוגנות מפני תחמושות בקליברים 5.56x45 מ"מ ו-7.62x51 מ"מ וכל אחת מהן מצוידת ב-4 מקלעי FN Herstal M249 בקליבר 5.56x45 מ"מ. הספינות יכולות לשאת עד 8 אנשים עם ציודם האישי. לישראל דיפנס נודע, כי בניגוד לנכתב באתר Infodefensa.com, כל 12 הספינות מצוידות בארבעה מקלעי "נגב" בקליבר 5.56 מ"מ על אחת, תוצרת חברת IWI הישראלית.

לדברי משרד ההגנה האקוודורי, ספינות אלו יופעלו ע"י חטיבת הג'ונגל מס' 19 "נאפו" (Napo) בכדי להגדיל את מספר משימות הסיור, הפיקוח והשליטה שלה בנהרות נאפו, סאן מיגל ופוטומאיו, באזורים המועדים לפעילויות פליליות, פעילויות של טרוריסטים קולומביאנים ושל מבריחי סמים.
 

אולי יעניין אותך גם

קארין אלהרר. קרדיט: שלומי אמסלם, לעם

חברת החשמל חתמה על שיתוף פעולה בנושא חדשנות עם חברת החשמל הקפריסאית

קארין אלהרר: "הברית עם קפריסין חשובה למדינת ישראל. חתימת ההסכם  בין חברות החשמל של ישראל וקפריסין מהווה צעד משמעותי נוסף בביסוס מעמדה של ישראל כגורם דומיננטי, משפיע וחשוב במשק האנרגיה באגן הים התיכון.״