כוחות צה"ל ומשטרת ישראל סיכלו הברחת אמל"ח וסמים בגבול לבנון

בפעילות נתפסו אקדחים וסמים מסוכנים מסוג חשיש בשווי של כ- 2,000,000 ש״ח. נתפסו שני חשודים אב ובן תושבי ג'דידה מכר

צילום: דובר צה״ל

תצפיות צה"ל זיהו אתמול (ד) במהלך מעקב, חשודים שהעבירו תיקים משטח לבנון לשטח ישראל באזור מתת שבמרחב החטיבה המרחבית "ברעם". כוחות צה"ל והמשטרה היו במעקב אחר החשודים לאורך כל האירוע ועצרו את החשודים הישראלים. 

במהלך המעצר נתפסו 15 אקדחים, 36 ק"ג חשיש ועשרות מחסניות בשווי כולל מוערך של כ-2,000,000 ₪. החשודים והממצאים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. צה״ל בודק בין השאר האם נסיון ההברחה נעשה בסיוע של ארגון הטרור חיזבאללה.

כוחות צה״ל ומשטרת ישראל חוקרים את העומדים מאחורי הברחת האמל״ח ומובילים מאמץ נרחב אל מול תופעת הברחות הסמים והאמל״ח מגבול לבנון.

ממשטרת ישראל נמסר כי בפעילות משותפת עם צה"ל בגבול לבנון, סיכלו ניסיון הברחת נשק וסמים מסוכנים ועצרו שני חשודים אב ובן תושבי ג'דידה מכר. בפעילות נתפסו אקדחים וסמים מסוכנים מסוג חשיש בשווי של כ- 2,000,000 ש״ח.

יחידת הגבולות של ימ"ר צפון מקיימת מארבים שגרתיים בגבולות לבנון ירדן במטרה למנוע הברחות של אמצעי לחימה וסמים מסוכנים. אתמול (ד) בשעות הבוקר תצפית של צה"ל בגבול לבנון, זיהתה דמות שמגיעה  משטח  ישראל לכיוון גדר הגבול כוח של יחידת הגבולות הוקפץ למקום ועצרו חשוד אחד (24, ג'דידה מכר) בסמוך לגבול המערכת כשהוא נושא עימו תיקים ובתוכם 15 אקדחים, 36 ק"ג חשיש ועשרות מחסניות בשווי מוערך של כ- 2,000,000 ש״ח.

כוח של יחידת הגבולות פתח בסריקות באזור ועצרו חשוד נוסף נוהג ברכב רנו סמוך לישוב נטועה ובהמשך החקירה התברר כי הוא אביו של החשוד שנעצר בסמוך לגבול יחד האקדחים והסמים המסוכנים. פעילות היחידה המיוחדת הינה החוליה המבצעית הראשונה בשרשרת הפעילויות המבוצעות במסגרת המדיניות "ליבש את הביצה ולא רק לתפוס את היתושים" שמוביל מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון לביא.
 

אולי יעניין אותך גם

ביידן ופוטין בז׳נבה, אתמול. צילום: Sergei Boylev/TASS via REUTERS

פוטין: אנו שומרים על אינטרסים. ביידן: לא היה רגע של ׳׳קומבאיה״

החיבוק שלא היה, האיומים לגבי ההתעצמות הסינית ומתקפות הסייבר, והתשובה לשאלה "מי באמת הרוצח בינינו" - עיקרי הדברים ממסיבות העיתונאים הנפרדות של ג׳ו ביידן וולדימיר פוטין