הערכה: עסקת חכירת מל״טים לתעשייה אווירית עם צבא הודו במאות מליוני דולרים

התעשייה האווירית חתמה על חוזה בהיקף של כ-200 מיליון דולר לאספקת שירותים בתחום המל"ט למדינה באסיה. על פי דיווחים בהודו מדובר בעסקה עם הצבא ההודי לחכירת מל״טים למשך שלוש שנים

צילום: תעשייה אווירית 

התעשייה האווירית חתמה על חוזה בהיקף של כ- 200 מיליון דולר במסגרתו תספק שירותים בתחום המל"ט למדינה באסיה. זוהי העסקה הרביעית של החברה בתחום המל"טים ב- 2021, לאחר שמוקדם יותר השנה זכתה במכרז של ארגון פרונטקס של האיחוד האירופי, וחתמה על שתי עסקאות סביב מערכות הרון MK II למדינה באסיה גם כן.

מל"טי משפחת ההרון, הם הבולטים מבין המל"טים של התעשייה האווירית, ומילאו תפקיד חשוב ומכריע באיסוף מודיעין גם במבצע "שומר החומות". בנוסף, הם מופעלים מבצעית באופן שוטף על ידי למעלה מ-20 לקוחות ברחבי העולם. מל"ט ההרון, על כל סוגיו, מיועד גם לתמוך במשימות יבשתיות וימיות נגד צוללות ומשמר חופים, הנשלטות מספינות קרב ומהחוף, כמו כן, בעל יכולת להעביר מידע בים בין כלל הכלים המשתתפים במשימה.

המל"ט מצויד בתקשורת קו ראייה ( LOS ) או תקשורת לוויינית (SATCOM ), בעל גמישות מבצעית ויכולת המראה, נחיתה ושליטה מרחוק ללא צורך בפריסת תחנת שליטה בקרבת המסלול (Long Runner). 

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: "חתימה עסקה זו, מבטאת באופן מובהק את שביעות הרצון של לקוחותינו ברחבי העולם, מהביצועים המבצעיים והטכניים של מערך מל"טי ההרון. לקוחותינו בוחרים בו לביצוע למילוי מגוון רחב של משימות איסוף מודיעין, במגוון מתארי קרקע ומזג אוויר בהם הוא פועל מבצעית."

על פי דיווח של אתר theprint, מדובר בחכירה של ארבעה מל״טים מסוג הרון TP שיפעלו בליסינג למשך שלוש שנים בגבול של הודו עם סין (LAC). על פי הדיווח, החוזה כולל אפשרות הארכה בשנתיים. 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: Mikonos

סקר חדש: הגידול במתקפות סייבר הביא לשיפור ביכולות האבטחה בישראל

על פי נתונים של חברת סופוס, רוב צוותי ה-IT בישראל שהתמודדו במהלך  2020 עם גידול בהתקפות סייבר חיזקו את כישורי אבטחת המידע שלהם. מדען המחקר הראשי: העתיד צפוי להיות חסר תקדים באותה מידה כמו העבר