תעשייה אווירית משיקה מערכת חדשה לתפעול לווינים

מערכת SatGuard מבוססת על בינה מלאכותית, ביג דאטה ולמידת מכונה ופותחה בתוכנית מואצת במסגרת מרכז החדשנות התאגידי של התעשייה האווירית

חדש מהתעשייה האווירית: מערכת חדשנית לתפעול ולניהול לוויינים ומרכז חדשנות לחטיבת מערכות טילים וחלל SPARX. מערכת SatGuard מבוססת על בינה מלאכותית, ביג דאטה ולמידת מכונה ופותחה בתוכנית מואצת במסגרת מרכז החדשנות התאגידי של התעשייה האווירית. 

התעשייה האווירית חנכה מרכז חדשנות בחטיבת מערכות טילים וחלל - SPARX Innovation LAB בו תתמקד התעשייה האווירית בהנבטות ובפיתוח מיזמים רוחביים בכל קווי העסקים של החטיבה. במרכז יושם דגש על חדשנות פתוחה, חדשנות אורגנית וזיהוי מגמות וטכנולוגיות עתידיות.

במסגרת זאת, התעשייה האווירית פיתחה מערכת לתפעול, לתחזוקת ולניהול לווייני תצפית ותקשורת המיועדת להארכת חיי הלוויין במסלול בשם SatGuard. המערכת מבוססת על טכנולוגיות בינה מלאכותית AI, ביג דאטה ולמידת מכונה ומטרתה לזהות אנומליות והתנהגות לא שגרתית בפעילות לוויין.

פיתוח המערכת החדשנית מבוסס על היכולות הנרחבות שנצברו בתחום החלל בחטיבת מערכות, טילים וחלל של החברה וכחלק מתשתית החדשנות הרוחבית בתעשייה האווירית. 

אולי יעניין אותך גם