לידיעת המעוניינים ברילוקיישן: בארה״ב חסרים חצי מיליון עובדים בתחום הגנת הסייבר

כך על פי מאגר המידע של מחלקת המסחר האמריקנית, Cyber Seek, שמציינת כי ״המחסור מסכן את הפרטיות המקוונת ואת התשתיות שלנו״

BIGSTOCK/Copyright: World Image

כ-464,000 משרות בתחום אבטחת הסייבר ברחבי ארה״ב מחכות ברגעים אלה ממש לאיוש, כך מדווחת רשת CBS, שמסתמכת על נתונים של מאגר המידע Cyber Seek של מחלקת המסחר האמריקנית. מרבית המשרות מוצעות במדינות קליפורניה, פלורידה, טקסס ווירג׳יניה.

״ישנו מחסור מסוכן בעובדי הגנת סייבר בארה״ב, המסכן את הפרטיות המקוונת ואת התשתיות שלנו״, נכתב באתר Cyber Seek, שגם ציין דוגמאות. ״בין אפריל 2020 למאי 2021 נפתחו 144,700 משרות לתפקיד אנליסט, אך כרגע מועסקים בתפקידים אלה רק 131,000 עובדים – מחסור של 13,700 עובדים רק בשנה החולפת״.

״אין צורך להיות בוגר MIT כדי לעבוד באבטחת סייבר״, אמר ל-CBS טים הרברט, סגן נשיא הארגון CompTIA המלמד אבטחת IT. ״הדבר רק דורש מישהו עם ההכשרה והאקרדיטציה הנכונה, המחויב לעבודה״.

ואכן, קיימים ארגונים רבים המעבירים קורסים מזורזים בתחום, הנמשכים שבועות אחדים ויכולים להוות דריסת רגל לתפקיד התחלתי. הרברט מציין, כי רבים מבוגרי התארים במחשבים נוטים לקריירות בתחום פיתוח תוכנה, רובוטיקה או בינה מלאכותית, ומיעוטם בוחר בקריירה בתחום האבטחה המקוונת.

אולי יעניין אותך גם

ביהמ״ש העליון, וושינגטון הבירה. צילום: REUTERS/Erin Scott

ארה״ב: ביהמ״ש העליון הפך הרשעה של שוטר שהואשם בגניבת נתונים ממאגר מידע ממשלתי

השופטים הכריעו כי החוק על פיו התבססה ההרשעה מתייחסת רק לגישה בלתי מורשית למחשב, ולא לשימוש ברעה בנתונים אליהם הייתה גישה. ההחלטה מצמצמת את היקף החוק המשמש ככלי העיקרי במאבק בפשיעה ברשת