צבא גרמניה רכש עשרות טנקי פינוי מוקשים מחברת ריימנטאל

44 רכבים מסוג Kodiak נרכשו בשווי של 359 מיליון דולרים. תחילת הייצור תהיה בשנת 2023, כאשר עד לשנת 2029 תושלם אספקת כל הרכבים

מתוך אתר חברת Rheinmetall

חברת ריימנטאל הגרמנית הודיעה בשבוע שעבר כי חתמה חוזה עם מנהל הרכש הצבאי הגרמני (BAAINBw) בשווי 359 מיליון דולרים לאספקת 44 רכבי הנדסה משוריינים לפינוי מוקשים מדגם Kodiak עבור הצבא הגרמני. תחילת הייצור תהיה בשנת 2023, כאשר עד לשנת 2029 תושלם אספקת כל הרכבים.

לדברי חברת ריימנטאל, הקודיאק הנו רכב הנדסה משוריין (AEV) המשמש גם כטנק פינוי מוקשים ומותאם לדרישות הטכניות והטקטיות של ההנדסה הקרבית המודרנית. בגרמנית שמו של הטנק הוא Pionierpanzer 3 Kodiak והוא מבוסס על טנק ליאופרד 2 שפותח  על ידי החברה הגרמנית Krauss-Maffei Wegmann  (KMW).

הקודיאק שמצויד במנוע בן 1,100 קילוואט יש  זרוע חפירה בת 3 חלקים וכננת קדמית עם שני מנופים. הרכב גם מצויד במשגר רימוני עשן/ערפל בקליבר 76 מ"מ ובעמדת נשק נשלטת-מרחוק "Natter" שניתן לציידה במקלעי 7.62 מ"מ או 12.7 מ"מ ולחלופין במשגר רימונים אוטומטי בקליבר 40 מ"מ. רכבי הקודיאק נמצאים כיום בשירות שוויץ, שבדיה, הולנד וסינגפור.

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי. צילום: REUTERS/Remo Casilli/File Photo

איטליה מקימה סוכנות סייבר לאומית

״רמת המעורבות הרוסית ברשת הפכה למדאיגה ביותר״ אמר ראש הממשלה, מריו דראגי. שר החדשנות הזהיר כי 95% משרתי המנהל הציבורי אינם מאובטחים דיים