זירת הסייבר: גורמי הביטחון מבקשים להסיר תוכן מסית

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה טיפלה בעשרת הימים האחרונים בכ-1,340 פניות של גורמי הביטחון להסרת תוכן מסית או תומך טרור מהרשתות החברתיות

BIGSTOCK: Copyright: marphotography

החל משעות הצהריים של ה-10 במאי (תחילת מבצע ״שומר החומות״), קיבלה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה כ-1,340 פניות מגורמי הביטחון השונים בנוגע להסרת תכנים מהרשתות החברתיות. לאחר בחינת הפניות עלה, כי כ-1,010 מהפניות מכילות תוכן מפר חוק המהווה סכנה לביטחון הציבור ומפר את תנאי הרשת או הפלטפורמה בה פורסם. לאור האמור, פנה צוות הסרת תכנים במחלקה לפלטפורמה בה פורסם התוכן הרלבנטי בבקשה לצמצם את החשיפה או להסירו. נכון למועד זה הוסרו כ-595 פרסומים וכ-380 פרסומים נוספים ממתינים להסרה.

 "לפרסומי ההסתה לאלימות ולטרור כלפי קבוצות שונות באוכלוסייה ולתמיכה במעשי הטרור, ישנה השפעה ברורה ומיידית על מעשי האלימות והטרור ברחבי הארץ״, מסר עו"ד דר׳ חיים ויסמונסקי, מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. ״בימים האחרונים אנו עדים לעליה של למעלה מ-700 אחוזים במספר הפניות המועברות אלינו ע"י גופי הביטחון, ובמסגרת המשאבים הקיימים אנו עושים מאמץ מיוחד במחלקה על מנת לתת מענה לפניות המגיעות אלינו".

 להלן פילוח הפניות ואחוזי הסרת התכנים, בהתאם לרשת החברתית בה פורסם התוכן: פייסבוק – 598 פניות (46% הסרה); טיקטוק - 258 פניות (89% הסרה); אינסטגרם - 246 פניות (41% הסרה); טוויטר - 185 פניות (82% הסרה); יוטיוב - 38 פניות (התכנים ממתינים להסרה).

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד