בצה״ל מגיבים לאיומי דף: מתגברים כוחות סביב עזה, סוגרים חופים ומגבילים תנועת חקלאים ורכבות

צילום: דובר צה״ל 

בצה״ל לא לוקחים סיכונים. לאור המהומות בירושלים, האיום של מוחמד דף והקרבה למועד הבחירות ברשות הפלסטינית, החליטו בצבא לעבות כוחות ולהגביל גישה של חקלאים לגבול. החשש: צלפים. 

״לאור הערכת המצב הוחלט בצה״ל על חסימות אזורים וצירים סמוכים לגדר המערכת ברצועת עזה. האזורים והצירים שייחסמו הינם כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232״, כותבים בהודעת דובר צה״ל. ״בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים. כמו כן הוחלט על עצירת תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע (ככל הנראה בגלל חשש לירי נ״ט).״ 

ההחלטה של צה״ל מגיעה לאחר מספר ימים בהם שוגרו מספר רקטות לעבר יישובי עוטף עזה ותקיפת טנקים של צה״ל עמדות חמאס. צה״ל, עושה רושם, נמנע ככל הניתן מליבוי הלהבות. זאת, במטרה להשאיר את האלימות מקומית בירושלים ולא להרחיבה לדרום הארץ. 

עם זאת, בצה״ל חוששים כי חמאס, או קבוצות אחרות ברצועה, יחממו את השטח בימים הקרובים לקראת סוף החודש. כמו גם, ישנו חשש כי אם יהיו הרוגים פלסטינים בירושלים, חמאס ירצה ל״השוות״ באמצעות התנקשות באזרח ישראלי בסביבת הרצועה. 

עוד מוסיפים בצה״ל כי לאחר הערכת מצב החליט הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, להשהות את תרגיל המטכ״לי ״מרכבות האש״ ליממה הקרובה, והנחה את צה״ל למקד את כלל המאמצים בהיערכות ומוכנות לתרחישי הסלמה.

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: יונתן בלום

דו״ח של מודיס חושף: NSO מגלגלת כרבע מיליארד דולר בשנה - גם בתקופת קורונה

דו״ח של מודיס חושף כי NSO מגלגלת כרבע מיליארד דולרים בשנת קורונה. כמו גם חושף הדו״ח חשש מבעיית נזילות של החברה בשל ההלוואות הכבדות. בחברה טוענים: ״החשש של מודיס נובע בשל השקעות שעשינו בתחומים חדשים ושימור כוח אדם בתקופת הקורונה״