מהחודש הבא: מטוסי F-35B בריטיים ילחמו נגד דאעש

המטוסים פועלים על נושאת המטוסים החדישה ״המלכה אליזבת״, והחל מהחודש הבא יבצעו גיחות מבצעיות שיסייעו לכוחות הקרקע של הקואליציה

נושאת המטוסים ״המלכה אליזבת״ בדרכה לסקוטלנד בסוף השבוע. צילום PA Images via REUTERS

מטוסי חמקן של חיל האוויר המלכותי הבריטי F-35B, הפועלים על נושאת המטוסים החדישה "המלכה אליזבת", יבצעו החל מהחודש הבא גיחות מבצעיות נגד מטרות של דאעש בעירק ובסוריה.

משרד ההגנה הבריטי הודיע כי טייסת  617 "פורצי הסכרים" של חיל האוויר המלכותי תתקוף מטרות של דאעש בשתי המדינות ותסייע בכך לכוחות קרקע הפועלים במסגרת הקואליציה. משרד ההגנה הבהיר שהארגון הובס לפני כשנתיים ואיבד טריטוריה, אולם שעדיין יש שטחים בעירק ובסוריה בהם הוא שולט, "ובריטניה מחוייבת להביס את דאעש סופית תוף שיתוף פעולה  עם כוחות הביטחון של עירק ושל חברות נאט"ו".

UK DEFENSE JOURNAL מוסר כי קבוצת התקיפה הימית שבמרכזה נושאת המטוסים "המלכה אליזבת", שעליה מטוסי החמקן, היא ריכוז העוצמה הימית-אווירית הגדול ביותר של בריטניה. הכוח הימי הזה יפליג  לעבר זירת הפעולה נגד דאעש בחודש הבא, בתום תמרון ימי בסקוטלנד המתקיים בימים אלה.

אולי יעניין אותך גם

דיווח: משרד הביטחון האוסטרלי עצר את תכנית מערכת ניהול קרב של אלביט - ללא סיבה

באתר australiandefence מפרסמים כי אלביט מערכות אוסטרליה קיבלה הודעה מוקדמת החודש על הפסקת השימוש בגרסת ה- BMS הקיימת במערך השדה בצבא. אין שינוי במערכת לטובת מערך האימון. האתר טוען כי מדובר באניגמה, היות ולא ניתנה סיבה לעצירת הפעילות