מתקפת כופרה רוסית על משטרת וושינגטון הבירה

ארגון התקיפה Babuk נטל אחריות על פריצה לשרתי המשטרה והחל לפרסם בדארק ווב מידע לגבי מעצרים, סכסוכי עבריינים, מודיעים ועוד

מכונית של משטרת מטרופולין וושינגטון די.סי. צילום: REUTERS/Graeme Solan/Sipa USA

משטרת מטרופולין וושינגטון הבירה נפלה קורבן למתקפת כופרה, וקבצים מסווגים הופיעו באתר הדארק ווב של ארגון התקיפה  Babuk, קבוצה חדשה יחסית המתנהלת בשפה הרוסית. ה״ניו יורק טיימס״ מעדכן, כי מדובר באגף המשטרה השלישי בארה״ב שחווה מתקפת סייבר בששת השבועות האחרונים, אחרי תחנות מקומיות במיין ובקליפורניה.

שיטת העבודה של קבוצת ההאקינג Babuk, שלקחה אחריות גם על המתקפה על קבוצת ה-NBA ״יוסטון רוקטס״ מוקדם יותר החודש, היא החזקת נתוני קורבנות מתקפותיה כ״בני ערובה״ עד לתשלום כופר, לרוב באמצעות ביטקוין. על פי הדיווח, Babuk איימה להדליף מידע לגבי מודיעים משטרתיים, דיווחי מעצרים, סכסוכי עבריינים ורשימות מבוקשים בתוך שלושה ימים אם לא תיענה דרישת הכופר שלה – כך שייתכן והמתקפה נעשתה כבר לפני מספר ימים אך קיומה רק פורסם כעת.

סוכנות הידיעות AP מספקת נתונים לגבי המצב המדאיג של מתקפות הכופרה בארה״ב: מתחילת השנה, נפגעו מתכנות כופר זדוניות 26 סוכנויות ממשלתיות, כאשר 16 מהן היוו יעדים של הדלפת מידע ולא רק שמירתו על ידי התוקפים. מדובר על כ-27 קבוצות תקיפה פעילות.

״אנו מודעים לכך שהייתה גישה בלתי מורשית לשרת שלנו״, נמסר ממשטרת הבירה. ״בעודנו בוחנים את ההשפעה המלאה ואת פעילותנו, הפעלנו את ה-FBI על מנת שיחקור את הנושא במלואו״. בשבוע שעבר הקים משרד המשפטים האמריקני כוח משימה מיוחד ללוחמה במתקפות כופרה.

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש