גיל שווייד: ״נוף איומי הסייבר מגיע לרמות סיכון חדשות״

מנכ״ל צ׳ק פוינט ציטט מנתוני מחלקת המחקר של החברה, שמצאה כי ארגונים ישראלים מותקפים קרוב ל-700 פעמים בשבוע, וכי ישראל סופגת כ-70 מתקפות כופרה שבועיות, לעומת ממוצע עולמי של 50

BIGSTOCK/Copyright: Sashkin

״נוף איומי הסייבר מגיע לרמות סיכון חדשות, ומחייב ארכיטקטורת אבטחה סולידית על מנת למנוע את מגפת הסייבר הבאה״, כך לדברי מייסד ומנכ״ל חברת צ׳ק פוינט גיל שויד, שדיבר במסיבת עיתונאים לפרסום דוחות הרבעון הראשון של השנה. 

השפעת מגפת הקורונה על אבטחת סייבר נמשכה אל תוך 2021 וניתן היה לזהותה באיומי סייבר חדשים ומתוחכמים, תוך ניצול המעבר של ארגונים ועובדים ל״נורמלי החדש״, כך נמסר בהודעת החברה. מוקדם יותר השנה פרסמה צ׳ק פוינט את דו״ח האבטחה לשנת 2021, החושף את שיטות הפעולה של התוקפים – פושעי סייבר, שחקנים פוליטיים ומדינות – לניצול השיבושים להם גרמה מגפת הקורונה על מנת לטרגט ארגונים בכל המגזרים.

במהלך מסיבת העיתונאים, ציטט שויד נתונים של מחלקת המחקר, שמצאה כי ארגונים ישראלים מותקפים קרוב ל-700 פעמים בשבוע, לעומת ממוצע עולמי של כ-750 פעמים. עם זאת, ישראל עולה בהרבה על הממוצע העולמי למתקפות כופרות: 50 בשבוע בעולם, 70 בישראל. ״ללא ספק נצטרך יותר יכולות הגנה. בישראל, קצב ההתקפות עולה ובכל שבוע יש מתקפה חדשה קריטית״, אמר.

עם האצת מבצע החיסונים בחודש מרץ, זיהתה החברה עלייה של 300% ברישומי דומיינים הקשורים לתחום והזהירה מפני הונאות באתרים אלו. כמו כן, הזהירה מפני זינוק גלובלי במתקפות כופר – עלייה של 57% בארגונים שנפגעו במהלך שישה חודשים – זאת לצד עלייה במתקפות סייבר נגד חולשות של שרתי Microsoft Exchange.

החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 508 מיליון דולר, עלייה של ארבעה אחוזים מהתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי עומד על 215 מיליון דולרים, ושיעורו עומד על 42%. הרווח הנקי עומד על 182.9 מיליון דולר (1.33 דולר למניה), עלייה קלה מהשנה שעברה.

אולי יעניין אותך גם