ליאונרדו משקיעה בענקית המכ"מים הגרמנית HENSOLDT

החברה האיטלקית רכשה רבע ממניות החברה הגרמנית בשווי של כ-606 מיליון אירו. באמצעות השקעה זו, תמסד החברה נוכחות ארוכת-טווח בשוק הביטחוני המתרחב של גרמניה

צילום: מתוך אתר HENSOLDT

חברת ליאונרדו האיטלקית הודיעה כי רכשה 25.1% ממניות החברה הגרמנית HENSOLDT, בשווי של כ-606 מיליון אירו. הנסולדט הינה חברה אירופאית מובילה בתחום פתרונות חיישנים לתחום הביטחון וההגנה, עם תיק מוצרים מתרחב בתחום אבטחת המידע (סייבר), ניהול נתונים ורובוטיקה. כתוצאה מרכישת מניות זו, ליאונרדו תהפוך להיות מחזיקת המניות הגדולה ביותר של הנסולדט לצד חברת KfW  הנשלטת על ידי ממשלת גרמניה.

בהודעתה אומרת חברת ליאונרדו כי באמצעות השקעה זו, היא תמסד נוכחות ארוכת-טווח בשוק הביטחוני הגרמני הגדל והולך. כבר כיום יש לליאונרדו והנסולדט קשרים מבוססים ביותר ביניהן, כולל שיתוף פעולה בתכנית מטוס הקרב האירופאי טייפון (Typhoon), כספקים עצמאיים בתוך מודל הקונסורציום.

שיתוף הפעולה הצמוד יבוסס על משלימות חזקה של שתי החברות במונחים של גיאוגרפיה, תיקי מוצרים, שווקי מכירות, לקוחות וספקים בתחומי האוויר, הים והיבשה ויאפשר להן גישה עמוקה יותר לשווקים של החברה האחות, להציע פתרונות מושלמים ומלאים ללקוחותיהן ולשתף את הניסיון שלהם לפיתוח טכנולוגיות עתידיות.

אולי יעניין אותך גם