תעשייה אווירית וXTEND הישראליות עלו לגמר בתצוגת מערכות נגד רחפנים של הצבא האמריקאי

Skylord Griffon מתוצרת XTEND, ה- Drone Kill Drone (DKD) של אלתא צפון אמריקה, וסט האוויוניקה של מל"ט מודולרי (MIDAS) של Aurora Flight Sciences השתתפו בתצוגה שתוכננה על ציר זמן קצר שהחל בסוף ינואר האחרון

Modular Intercept Drone Avionics Set (MIDAS) by Aurora Flight Sciences

This work, U.S. Army Yuma Proving Ground hosts groundbreaking counter-small UAS demonstration, by Mark Schauer, identified by DVIDS

Modular Intercept Drone Avionics Set (MIDAS) by Aurora Flight Sciences

שלוש חברות, אחת אמריקנית ושתים ישראליות, משתתפות השבוע בתצוגת יכולות גדולה של כלי טיס בלתי מאויישים, רחפנים נגד רחפנים, המיועדים להשמיד רחפנים תוך גרימת נזק סביבתי מזערי. התצוגה נערכת במטווח ביומה, אריזונה בנוכחות נציגים של זרועות צבא ארה"ב. 

DEFENSE NEWS מדווח כי בתצוגה הוצגו כלי טיס לא מאויישים תוקפים של חברת AURORA FLIGHT SCIENCES, השייכת לבואינג, של אלתא צפון אמריקה (חברה בת של אלתא/תע"א), ושל חברת הסטארט-אפ הישראלית XTEND. התצוגה תתקיים מעתה פעמיים בשנה כדי שצבא ארב"ב יוכל לבחור את הפתרון הרצוי לו למערכות שיוכלו להפוך למבצעיות בשדה.

AURORA FLIGHT של בואינג הציגה מסוק בלתי מאוייש MIDAS המצוייד ברובה אוויר. כאשר המסוק מתקרב לאיום הרובה משגר חימוש הפוגע בלהבי הרחפן ומשמידו. ELTA NORTH AMERICA הציג רחפן נגד רחפנים (DKD) המבוסס על כך שהרחפן התוקף טס במהירות לעבר האיום ומתנגש בו. שני הכלים מתרסקים אל הקרקע.

התצוגה השלישית השבוע היתה הרחפן GRIFFON SKYLINE GRIFFON של חברת הסטארט-אפ הישראלית XTEND. כלי טיס בלתי מאוייש שטס מעל האיום ופוגע בו בעזרת רשת מיוחדת. אחרי היירוט הכלי יכול להמשיך למשימה נוספת. חיל האוויר האמריקני, שנציגיו השתתפו בתצוגה השבוע, מתכוון לפרסם מסמך הזמנה לקבלת מידע על כלי טיס בלתי מאויישים תוקפים מהסוג שנראו השבוע במטווח ביומה, אריזונה. 
 

אולי יעניין אותך גם