הצריח של אלביט נבחר לאב טיפוס אפשרי לנגמ״ש העתיד של ארה״ב 

חברת BAE בחרה בצריח של אלביט, ה-UT30 Mk2, לאב טיפוס שהיא מגישה עבור תכנית ה-OMFV של צבא ארה״ב

ה-UT30 Mk2. תמונה מאתר אלביט

חברת BAE בחרה בצריח של אלביט, ה-UT30 Mk2, לאב טיפוס שהיא מגישה עבור תכנית ה-OMFV של צבא ארה״ב. תכנית OMFV היא תכנית להחליף את נגמ״שי ה M-2 Bradley. התכנית היא חלק מתכנית גדולה יותר תחת השם Next Generation Combat Vehicle או NGCV בקיצור. 

מדובר ביוזמה אמריקאית שהחלה אי שם ביוני 2018, במטרה, כאמור, להחליף את הבראדלי משנות ה-80. כמו כל יוזמה אמריקאית לפיתוח אמל״ח, היא כוללת הרבה כסף (מלא כסף. מאות מליוני דולרים רק לפיתוח אב טיפוס) והרבה זמן. שנים. 

עבור ישראל, מדובר באחת התכניות הכי חשובות לעתיד צה״ל. מדוע? מכיוון שאם צה״ל רוצה להחליף את הכלים הקרקעיים שלו, הוא צריך לעשות זאת בכסף אמריקאי (בשונה מארה״ב, בישראל יש מעט שקלים להצטיידות כזו). לכן, כל טכנולוגיה ישראלית שתכנס לפס ייצור אמריקאי, תיטיב עם צה״ל בעתיד. 

אזכיר כי גם הפיתוחים השונים שהוצגו בארץ תחת פרויקט הכרמל (מדגים טכנולוגי לרק״מ עתידי), מוצעים לאמריקאים בתכניות השונות תחת פרויקט הNGCV. עם אותה מטרה - להכניס טכנולוגיות ישראליות לפס ייצור אמריקאי ולקנות את התוצר הסופי בדולר סיוע. 

 

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב