צבא קטאר החל להשתמש ברובי סער רוסיים

אספקת רובי ה-AK-12 לקטר הינה רק סימן אחד לזרם הגובר-והולך של מערכות נשק רוסיות המגיעות למדינות המפרץ הפרסי

Kalashnikov Group - https://youtu.be/Abcc9AqFcEs

צבא קטאר החל להשתמש ברובי סער רוסיים מסוג AK-12. כך עולה מתמונות שפורסמו בבלוג ההולנדי Oryx. רבות לא דווח על רכש רובים אלו על ידי קטר ולא ניתן היה להשיג תמונות של הרובה בידי חיילים קטרים מעבר לתמונות שצולמו במצעדים צבאיים.

האתר Armyrecognition.com מציין כי אספקת רובי ה-AK-12 לקטר הינה רק סימן אחד לזרם הגובר-והולך של מערכות נשק רוסיות המגיעות למדינות המפרץ הפרסי, שכמעט באופן בלעדי נסמכו על מערכות נשק מערביות בעבר. קטר הינה המדינה הראשונה שלגביה יש אישור על היותה לקוחה של הרוס"ר החדש, שנכנס ליצור סדרתי רק בשנת 2017.

העניין של קטר בנשק תוצרת רוסיה התגלה רק בנשים 2016-2017, כאשר היא חתמה על סדרת הסכמים עם רוסיה לשיתוף פעולה צבאי-טכני. הפעם הראשונה בה נצפה נשק רוסי בקטר הייתה בחודש דצמבר 2018, כאשר מאות רובי AK-12 נראו בידיהם של חיילים קטריים שצעדו במצעד יום העצמאות הקטרי בדוחה.

כלקוחה מסורתית של מערכות נשק וציוד מצרפת ומאוחר יותר מארה"ב, המשבר הדיפלומטי אליו נקלעה קטר בשנים 2017-2021, הביא אותה לגוון את מאמצי הרכש שלה ולכלול גם את רוסיה כספקית נשק שלה.
 

אולי יעניין אותך גם

הטיל גביאל-5. צילום: ממשרד הביטחון הפיני

פרשנות | טיל הגבריאל החדש מכין את בריטניה, ישראל וסינגפור לעימותים סימטריים

הטיל לטווח 200 ק"מ מיועד לפגיעה במטרות ימיות ובמטרות יבשתיות, מצוייד במערכת ניווט חדשנית ובראש ביות מכ"מי מתקדם ואפקטיבי מול ציים של מדינות. בשביל סיכול טרור ימי, נדרשים פתרונות אחרים