ארה"ב: איום הסייבר הסיני מחמיר במהירות ונשקפת סכנה לאוכלוסיה אזרחית

ראש ה-FBI כריסטופר ריי העיד בפני ועדת המודיעין של הסנט האמריקני - בבולשת הפדרלית FBI עומדות כיום יותר מ-2,000 חקירות נגד ממשלת סין

בבולשת הפדרלית FBI עומדות כיום יותר מ-2,000 חקירות נגד ממשלת סין, וזה כולל עליה בשיעור של 1,300 אחוזים במקרים של ריגול כלכלי סיני נגד ארה"ב. ראש ה-FBI כריסטופר ריי העיד בפני ועדת המודיעין של הסנט האמריקני, ומסר את דוח האיומים השנתי, בו נקבע כי כל עשר שעות נפתחת חקירה חדשה נגד הסינים. עדותו נשמעה יום אחרי שנחשף כי ה-FBI יזמה מבצע סייבר גדול לסילוק נוזקות סיניות בשרתים בכל רחבי ארה"ב. 

דוח האיומים השנתי כולל איומי סייבר, נושאים הקשורים לקורונה ושינויי האקלים. בנושא איומי סייבר נאמר בדוח כי גורמים עוינים מגבירים בהיקפים גדולים את פעילות הסייבר, שהיא "הרסנית ופוגענית". מבצעי סייבר הולכים ונעשים תוקפניים יותר מפעם לפעם, והדוח צופה פגיעות קשות באוכלוסיה אזרחית, כמו אנשי עסקים, עיתונאים, מיעוטים לאומיים ואיומים על חופש הדיבור. בדוח נאמר: "הדמוקרטיות ימשיכו לדון כיצד להגן על הפרטיות ועל זכויות האזרח בעוד הן ניצבות מול איומי ביטחון מבית ומחוץ". 

חברים בוועדת המודיעין של הסנט אמרו כי לארה"ב יש אמנם יכולות לנטר איומם סיניים, אולם נשקפת סכנה שסין תאתגר את היתרון הטכנולוגי האמריקני. ראש ה-FBI ריי הוסיף: "אינני סבור שיש עוד מדינה כמו סין שהיא מהווה איום על החדשנות שלנו, על הביטחון הכלכלי ועל הרעיונות הדמוקרטיים. הכלים שלהם (של הסינים) שבעזרתם הם משפיעים על העסקים שלנו, על המוסדות האקדמיים ועל ממשלותינו הן ברמות עמוקות, רחבות ומתמידות". 

ראש ה-FBI התייחס לכוונת הממשל להוציא את הצבא מאפגניסטן, ואמר כי יש בכך סיכון לעליה ברמות הטרור, וכי ארגוני דאעש ואל קאידה עדיין  מהווים איומים בינלאומיים למרות שהיכולות של ארגונים אלו פחתו. 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה