המתיחות סביב אוקראינה מגיעה לים השחור

רוסיה שולחת ספינות מלחמה לים השחור. בינתיים, ארה״ב ביטלה את כניסת המשחתות לים השחור

ארה"ב מחוייבת לסייע לאוקראינה בצרכיה להגנה עצמית – הכריז בבריסל שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין, בכינוס מועצת השרים של נאט"ו. אוסטין אמר שארה"ב תמשיך לספק לאוקראינה סיוע, אך לא פירט. ואיל שר ההגנה הרוסי סרגיי לברוב אמר כי מוסקווה מעוניינת בפתרון של שלום לסכסוך באוקראינה. 

בשטח בוטלה כנראה כניסת שתי משחתות אמריקניות לים השחור, ולעומת זה נכנסו לים השחור אניות מלחמה רוסיות ל"אימוני ירי תותחים". משרד החוץ בוושינגטון סירב להגיב על ביטול כניסת המשחתות "תיאודור רוזוולט" ו"דונלד קוק" לים השחור, אולם משרד החוץ הטורקי אישר שהאמריקנים ביטלו את תנועת שצי המשחתות. הפנטגון הודיע: "אנו ממשיכים לעקוב בקפדנות אחר הנעשה באזור ופועלים בים השחור ובאזור כולו דרך קבע". 

רוסיה מצידה הודיעה רשמית שיחידה של צי הים השחור הפליגה לים השחור כדי "לתרגל ירי ארטילרי ימי". מדובר בפריגטה "אדמירל מקרוב" ועוד שתי קורבטות, וכי שלוש האניות יכולות לשאת טילי שיוט נגד אניות מדגמי 'קליבר' ו'אוניקס'. לפני כן נמסר במוסקווה כי 15 אניות מלחמה של צי הים הכספי הועברו לים השחור. 

אולי יעניין אותך גם

צילום: Alex Milan Tracy/Sipa USA via REUTERS

מלכוד 22: הביון הרוסי לומד מהתראות הסייבר של המערב

מערכי הסייבר של ארה״ב ובריטניה פרסמו בשנה שעברה התראה משותפת בנוגע לניסיונות תקיפה מקוונים של ארגונים המקושרים לכאורה לביון הרוסי. כעת, נטען שהארגונים משתמשים במידע שפורסם לשינוי טקטיקות ההתקפה