מדינות במערב אירופה מתכוונות לרכוש מאות טרקטורונים משוריינים זחליליים

גרמניה, הולנד, בריטניה ושבדיה בראשן מתעתדות לרכוש לפחות 500 רכבים כאלו בשווי של 1.2-1.4 מיליארד דולרים מחברת BAE

בכוונת מספר מדינות במערב אירופה החליטו לרכוש מאות טרקטורונים משוריינים זחליליים (All-Terrain Vehicle ATV) המבוססים על רכב BvS10 מתוצרת חברת BAE. האתר Janes מדווח כי בראש היוזמה עומדת שבדיה ולדברי בריגדיר ג'נרל מיקאיל פריסל, בכיר במנהל הרכש השבדי (FMV), שבדיה תשמש כגוף המרכזי לרכישה מספק יחיד של לפחות 500 טרקטרונים מחברת BAE Systems Hagglunds היושבת בשבדיה בשווי של 1.2-1.4 מיליארד דולרים.

האתר מספר כי בנוסף לשבדיה, המדינות הנוספות המעורבות הן מפעילות BvS10 כדוגמת גרמניה, הולנד ובריטניה. ארבעת מדינות אלו חתמו על מסמך כוונות ביניהן באפריל 2020 ולדברי בריגדיר ג'נרל פריסל ניתן יהיה להעביר הזמנה למכרז לחברת BAE Hagglunds כבר בקיץ זה כאשר החוזה הסופי ייחתם בקיץ או סתיו 2022.

הרכב החדש יתבסס על מודל שנת 2022 של ה-BvS10.  לדברי פריסל, הדרישה השבדית היא לפחות 150-200 רכבים: נושאי כוחות, רכבי לוגיסטיקה, רכסים רפואיים, רכבי פיקוד ושליטה ואף רכבי חילוץ. הוא מצפה לתחילת אספקה לארבעת המדינות בשנת 2023 שתימשך במשך מספר שנים ולאורך חיים של 15-20 שנים עם אפשרות לשדרוג הרכבים במהלך תקופה זו.

 

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה