האיטי מעוניינת לרכוש רובי גליל מתוצרת קולומביאנית

העניין של האיטי מקורו בתוכניות המדינה הקריבית להגדיל את מצבת הכוחות המזוינים שלה ולהחליף את מצאי כלי הנשק שלה לכל יחידות הצבא
 

האתר Infodefensa.com מדווח כי משרד ההגנה ההאיטי מתעניין ברכישת רובי גליל קורדובה Galil Cordova SAR (C-SAR) בקליבר 5.56x45 מ"מ המיוצרים על ידי החברה הקולומביאנית אינדומיל (Indumil), תחת אישור של חברת IWI הישראלית.

העניין של האיטי מקורו בתוכניות המדינה הקריבית להגדיל את מצבת הכוחות המזוינים שלה ולהחליף את מצאי כלי הנשק שלה לכל יחידות הצבא. במובן זה, האיטי פנתה וביקשה חברת אינדומיל פרטים על המאפיינים הטכניים של הרובה, התייחסות לתהליך הייצור ותנאי המכירה והאחזקה של רובה Cordova SAR.

רובה ה-Cordova SAR הינו חלק מקו רובי C-SAR  שאורכם הוא 99.2 ס"מ (93.7 ס"מ עם קת מקופלת), משקלם נע בין 3.4 ק"ג ל-3.7  ק"ג, טווח ירי אפקטיבי של בין 300 מטרים ל-500 מטרים, מערכת טעינה מונעת גז המאפשרת ירי של עד 700 כדורים לדקה, מהירות לוע קליע של 915 מטרים לשנייה ומחסנית בת 35 כדורים.

הרובה מאופיין במשקל נמוך בגלל החלפת חלק ממרכיביו המתכתיים בחומרים מרוכבים וכן באמצעים האופטיים המותקנים עליו: כוונות רפלקטיביות מוארות לראיית יום/לילה Mepro 21 ו-Mor מתוצרת חברת מפרולייט. רובה ה-Corsova SAR נמצא היום בשימוש צבא קולומביה.
 

אולי יעניין אותך גם