מפקד חיל האוויר העניק את מדליית ההוקרה ״מעל ומעבר״

השלושה שתרמו השנה ״מעל ומעבר״ לחיל האוויר: מפקד מבצעים בשטח אויב להעלאת יהודי אתיופיה, מנכ״לית עמותה לשילוב נשים חרדיות בחיל האוויר, ומומחית בינ״ל לתורת הלחימה האלקטרונית

צילום: עמית אגרונוב, מתוך אתר חיל האוויר

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, העניק בשבוע שעבר את מדליית הוקרה "מעל ומעבר" העניק לשלושה אנשים "שבפעילותם היוצאת מגדר הרגיל תרמו מעל ומעבר לחיל האוויר, או הביאו ערך מוסף ביחסי הגומלין שבין החיל לבין החברה הישראלית".

המדליה המיוחדת מוענקת זו השנה השלישית, והשנה הזוכים באות ההוקרה המיוחד הם:

  • סא"ל (מיל׳) י', ששירת במוסד, פיקד בשטח אויב על מבצעים להעלאתם החשאית ארצה של יהודי אתיופיה. בהמשך שירת ביחידה הייעודית לסיוע בנחיתה של כלי טיס בחיל, יחידת יה"ק (יחידת הנחתה קדמית) 5700. "מומחיותו ומקצועיותו כמפקד ביחידה תרמו לכשירות המבצעית של חיל האוויר ולחניכת דורות רבים של מפקדים", אמר נורקין.
  • אסתי סלומון, מנכ"לית עמותת "עתידה" ויוזמת פרוייקט "תוכנה באמונה", לשילוב נשים חרדיות במקצועות טכנולוגיים בחיל האוויר. "החזון של אסתי סלומון התממש למציאות בשנים האחרונות, ואף הוכיח עצמו כמוצלח עבור שני הצדדים".
  • שרה שדמי, בוגרת הטכניון. עבדה שנים רבות ברפאל והייתה חוקרת בכירה בסמל"א (סייבר, מודיעין ולוחמה אלקטרונית), מומחית בקנה מידה בינלאומי לתורת הלוחמה האלקטרונית. לדבריה "כאשר פרצה מלחמת יום הכיפורים, חוסר האונים של צוותי האוויר מול הטילים והצורך בפיתוח מערכות ל"א השפיעו עלי והמשיכו ללוות אותי לאורך שנים".  

אולי יעניין אותך גם

אריאל חרמוני | משרד הביטחון 

דעה | האם יש כשלים במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון?

הגיע הזמן ליצור מנגנון שלא יהסס לאסור על חברה למכור תוכנת מעקב,  מזל"ט או מכ"ם למדינה או לשליט שמשטרו אינו עומד במבחן מינימלי של דמוקרטיה וערכים מערביים מקובלים. דן ארקין מטיל ספק במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון