צבא צ'ילה ערך סדרת הסמכות למפעילי טילי ספייק של רפאל

בסדרה זו הוערכו יכולותיהם של המפעילים בשלבים שונים של רצף הירי של טילי הספייק, החל ממעקב ויזואלי או אינפרה-אדום וכלה בפגיעה במטרה
 

טיל הספייק. צילום: רפאל

האתר Infodefensa.com מדווח כי חיילים בגדוד החי"ר מס' 7 Esmeralda בחטיבה המשורינת מס' 3 La Conception של הצבא הצ'ילי ערכו בסוף חודש מרץ סדרת הסמכות לטכניקות קרביות ואימונים למערכות טילי נ"ט ספייק של רפאל בכדי לאשר את רמת הידע הטכני והמוכנות של מפעילי מערכות אלו. בסדרה זו הוערכו יכולותיהם של המפעילים בשלבים שונים של רצף הירי של טילי הספייק, החל ממעקב ויזואלי או אינפרה-אדום וכלה בפגיעה במטרה.

האתר מציין כי הצבא הצ'יליאני רכש בשנת 2006 את טילי Spike LR עם טווח פגיעה של 4 ק"מ ובשנת 2014 החל לקבל את ורסיית ה-ER בעל יכולת פגיעה לטווח של 8 ק"מ. הטילים בצבא צ'ילה נורים הן ממשגרים ניידים וכן ממשגרים המותקנים על גבי נגמ"שי חי"ר ורכבים טקטיים קלים כדוגמת רכבי ה-HMMWV של חברת AM General.

יודגש כי כבר בחודש דצמבר 2020 דווחנו באתר ישראלדיפנס כי פלוגת הנ"ט של חטיבת Acorazada Coraceros הראשונה של הצבא הצ'יליאני ביצעה תרגיל ירי מעשי עם טילי ספייק מתוצרת רפאל במתחם האימונים פאמפה צ'אקה באריקה. 
 

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב