אירוע מסתורי: קבוצות כטמ"מים מעל משחתות אמריקניות באוקיאנוס השקט

האירוע התרחש ביולי 2019 ולצי האמריקאי אין מושג לגבי זהות הכלים שסיירו מעל כלי השיט, הסוג שלהם או הייחוס שלהם

bigstock

זה קרה בחודש יולי 2019. מול חופי דרום קליפורניה, באוקיאנוס השקט, ביצעה קבוצת רחפנים או כטמ"מים יעף מוזר ומסתורי מעל משחתות של הצי  האמריקני. כלי הטיס היו בלתי מזוהים. מנין באה קבוצת הרחפנים? באחרונה נשאל על כך מפקד הצי האמריקני אדמירל מייקל גילדיי בפגישה עם כתבים.

הוא השיב ל-THE WAR ZONE, שפרסם ראשון את האירוע: "לא זיהינו את כלי הטיס. אני מודע למה שתואר והיו מקרים נוספים שעליהם דיווחו אנשי צוות אוויר של הצי וכן ציוותי כלי שיט אחרים, לא רק של ארה"ב אלא של מדינות אחרות. הממצאים נאספו, והם נבדקים ונחקרים".

בחודש שעבר הוקם במשרד ההגנה האמריקני גוף חדש - "כוח משימה לאיתור תופעות בלתי  מזוהות באוויר" (UAPTF), כדי לטפל בדיוק באירועים כאלו של חדירת כלי טיס בלתי מזוהים למרחב האווירי והימי של ארה"ב.

כתבים שאלו את אדמירל גילדיי שמא היו אלו גופים שהגיעו מהחלל החיצון, והוא השיב שאין עדויות לכך. THE WAR ZONE פנה לחברי סנט וקונגרס העוסקים בתחומים אלו, אולם הם לא ידעו למסור פרטים על המטס המוזר והמסתורי של קבוצות כטמ"מים מעל משחתות אמריקניות באוקיאנוס השקט. 
 

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים