חברת חשמל מציגה פתרונות סייבר בדובאי 

יוסי שנק, מנהל יחידת היזמות והסייבר של חברת חשמל, הציג במסגרת כנס סייברטק דובאי את פתרונות החברה להגנת תשתיות קריטיות 

יוסי שנק. צילום מסך מהכנס

יוסי שנק, מנהל יחידת היזמות והסייבר של חברת חשמל, מסביר בכנס סייברטק דובאי כיצד מערכת SOPHIC של החברה מאפשרת יצירת תמונת איומים ושפה משותפת בסייבר. המערכת הושקה בינואר שנה שעברה במהלך אירוע מיוחד בכנס סייברטק גלובל 2020 בתל אביב. מדובר במערכת שו"ב סייבר שמייצרת תמונת מצב על תקיפות סייבר בארגונים המיועדת ליצוא בינלאומי.

נדבך אחד של המערכת הוא התמודדות עם איומים על מערכות OT. אלו מערכות תפעול ברצפת הייצור של מפעלים וחברות תעשייתיות. נדבך אחד בשם SOPHIC Zone מיועד לניטור איומים וסימולציית מתקפות על מערכות תעשייתיות. "מערכות אלו משפיעות על כלל תחומי החיים של האזרח", מסביר שנק. "אלו מתקפות על סביבת הייצור שיש להן, כאמור, השפעה על מעגלים רחבים יותר בשגרת המשק."

נדבך נוסף הוא קבלת החלטות, ובעיקר שפה משותפת בין הדרג המקצועי להנהלה שמקבלת החלטות. בעולם הסייבר, בחלק גדול מהמקרים, הדרג המקצועי מתקשה "לתרגם" את סטטוס המתקפה ומצב הרשת להנהלה שלא מדברת שפה טכנית. נדבך שלישי שמספקת חברת חשמל היא טיפול בתהליכים קריטיים לארגון. SOPHIC Risk מאפשרת לארגון למפות ולנהל את האיומים נגד תהליכים קריטיים.

 

אולי יעניין אותך גם

הדמיית המתקן החדש של MedOne. צילום: כנף פרנס

MedOne מקימה דאטה סנטר חדש בטירת הכרמל

המתקן שיושק ברבעון האחרון של השנה בהשקעה של כרבע מיליארד שקל יהיה המתקן האזרחי הממוגן והשריד בישראל, לדברי החברה. מערך האבטחה הוא מהמחמירים ביותר ולוקי בחשבון מגוון רחב של איומים