״רואים יותר מעורבות של קבוצות תקיפה מדינתיות״

״התוקפים מנצלים את המציאות של הקורונה. מספר מתקפות הסייבר גדולה יותר מהתקופות הקודמות למגיפה. האתגר הוא להמשיך לעשות עסקים לצד הגנת תשתיות המחשוב״, אומרת אסתי פשין, מנהלת מפעל הסייבר באלתא, תעשייה אווירית

אסתי פשין. צילום מסך מהכנס

אסתי פשין, מנהלת מפעל הסייבר באלתא, תעשייה אווירית, אומרת כי רואים היום יותר מעורבות של קבוצות תקיפה מדינתיות. ״רואים פער בין כמות אנשי ההגנה לתקיפה. אין מספיק אנשים בשוק ההגנה בסייבר. לאחרונה ראינו גם שני טרנדים חדשים - תקיפת שרשרת אספקה. הקורונה שינתה את הדרך בה אנו עושים עסקים. רואים יותר שירותים מקוונים ושימוש בהתקני מחשוב אישיים לצורך עבודה״, מסבירה פשין. 

״התוקפים מנצלים מציאות זו. מספר מתקפות הסייבר גדולה יותר מהתקופות הקודמות למגיפה. האתגר הוא להמשיך לעשות עסקים לצד הגנת תשתיות המחשוב. זה האתגר כיום. שינינו את התפיסה מניסיון למנוע אותה, ליכולת להתאושש ממנה. הפרדיגמה כיום רחבה יותר - להגן על כל מרחב הפעולה שלנו. צריך להכיר את השותפים שלנו. צריך רשתות אמינות. 

״חלק מהלקוחות שלנו מוטרדים לגבי ההשקעה הגדולה שצריך לעשות בסייבר. חשוב לזכור כי השקעה בסייבר משפיעה לטובה על הכלכלה. זאת, באמצעות הכשרת כוח אדם. יש ביקוש לכוח אדם מקצועי בתחום. מדינות שיכשירו כוח אדם, יתרמו לתל״ג שלהם. 

״בהיבט תפיסת ההגנה, אם אתם ממשלה, אתם צריכים לחשוב על אקו סיסטם. על ההון האנושי ועל הסברה. כמו גם, צריך להכין תרחישי פעולה ולהתאמן עליהם. צריך גם לדאוג לשיתוף פעולה ממשלתי - פרטי.״

 

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden delivers remarks to Air Force personnel and their families on Wednesday, June 9, 2021, at Royal Air Force Mildenhall, England. (Official White House Photo by Adam Schultz)

זה רשמי: ארה"ב יוצאת מעירק עד סוף השנה

כיום נמצאים בעירק 2,500 אנשי צבא אמריקני, ומסוף השנה יתמקד הכוח שיישאר בתפקידי אימון והדרכה וסיוע לצבא עירק