דיווח בירדן: סוכל ניסיון הפיכה נגד המלך עבדאללה 

סוכנות הידיעות הירדנית הרשמית, פטרה, מסרה כי שני העצורים הבכירים הם באסם עוודאלה, שהיה בעבר איש סודו של המלך ושר הכספים, וכן שריף בין זייד, איש משפחת המלוכה

כוחות הביטחון בירדן עצרו בשבת כמה אישים בכירים, ביניהם יועץ לשעבר של המלך עבדללה, איש משפחת המלוכה ואחרים "מסיבות ביטחון". וושינגטון פוסט מכתיר את הדיווחים בכותרת "מעצרים בעקבות ניסיון קשר נגד המלך".

סוכנות הידיעות הירדנית הרשמית, פטרה, מסרה כי שני העצורים הבכירים הם באסם עוודאלה, שהיה בעבר איש סודו של המלך ושר הכספים, וכן שריף בין זייד, איש משפחת המלוכה. הוכחשו ידיעות שנעצרו הנסיך חמזה בין חוסיין, בכיר בניו של המלך הקודם חוסיין, ורעייתו המלכה נור וכי הם במעצר בית בארמונם.

לשירותי המודיעין רבי העוצמה של ירדן יש השפעה חזקה על החיים הציבוריים בירדן, כותבת סוכנות רויטרס, והם פעילים מאוד מאז התקבלו בממלכה חוקי חירום בעקבות מגפת קורונה. ארגוני זכויות אדם הביעו התנגדות עזה לחוקים אלו בטענה שהם שוללים זכויות פוליטיות מהאזרחים.

רשת GULF NEWS דיווחה שהמעצרים בוצעו אחרי  מעקבים ממושכים, וכי 20 הבכירים שנעצרו כוללים כמה ממקורביו וחבריו של הנסיך חמזה, לשעבר יורש העצר, וכן אישים מהתחום האזרחי והצבאי.

 

אולי יעניין אותך גם