ארה"ב סיפקה עשרות רכבי Humvee לאלבניה

רכבים אלו הם חלק מהתכנית של ארה"ב לסייע בהפיכת גדוד חי"ר מס' 2 של הצבא האלבני מיחידת חי"ר קלה ליחידה ממוכנת. אלבניה תארח חלק מהתרגילים הרב-לאומיים של נאט״ו שייערכו בקיץ

צילום: משרד ההגנה האלבני

ארה"ב סיפקה לאלבניה 29 רכבים טקטיים קלים מסוג Humvee. לדברי שר ההגנה האלבני, אספקה זו מטרתה לחזק את יכולותיה הצבאיות של אלבניה לקראת התרגילים הצבאיים הגדולים שייערכו בקיץ בדרום-מזרח אירופה. שגריר ארה"ב באלבניה, יורי קים, חשף כי רכבים אלו הם חלק מהתכנית של ארה"ב לסייע בהפיכת גדוד חי"ר מס' 2 של הצבא האלבני מיחידת חי"ר קלה ליחידת חי"ר ממוכנת.

האתר Defencenews.com מציין כי אלבניה, כחברת ארגון נאט"ו, תשתמש ברכבים אלו כאשר תארח חלקים מהתרגילים הרב-לאומיים שייערכו בקיץ והמתוכננים להיות סדרת האימונים הגדולה ביותר שנערכה אי-פעם בדרום-מזרח אירופה ושלדברי קים "יוכיחו בוודאות את חשיבותה של אלבניה באזור". בעבר סיפקה ארה"ב לאלבניה 3 מסוקי בלק-הוק ורכבי Humvee. בימים אלו המדינה הבלקנית הקטנה נמצאת בתהליך החלפת אמצעי לחימה מיושנים לציוד העומד בתקנים של ברית נאט"ו.

אולי יעניין אותך גם

An image intensifier tube manufactured by Elbit Systems of America in Roanoke County, which makes night vision goggles, was used in the SuperCam on NASA's Perseverance rover now on Mars.

Courtesy of Elbit Systems of America — Night Vision

אלביט הגיעה למאדים

החברה סיפקה לרכב המחקר של נאס״א שפופרת הגברת אור לטובת מצלמת ה- SuperCam. המטרה: בדיקת סלעים וקרקעות על מאדים