AnD Ventures משיקה קרן ראשונה של 50 מיליון דולר להשקעות Seed

הקרן הוקמה על ידי יוצאי OurCrowd, Google, iAngels  ופועלת במודל של בניית חברות, במטרה לעזור לסטארטאפים לצמוח בהצלחה בשוק האמריקאי

מייסדי הקרן, משמאל לימין: גליקסברג, מוזר, כחלון וכהן. קרדיט צילום: AnD Ventrures

קרן AnD Ventures פועלת במודל Company Builder תוך כדי שהיא עובדת עם המייסדים להביא את הסטארט-אפ לצמיחה מהירה, לסייע בבניית התשתיות הטכנולוגיות, בבניית והגדרת המוצר, וכן בסגירה של לקוחות אסטרטגיים, גיוס כוח אדם של מומחים מתחומים שונים הדרושים להזנקת החברה, וסיוע בסבבי גיוס המשך. הקרן משלימה גיוס קרן ראשונה של 50 מיליון דולר וכבר מבצעת השקעות, שגובהן נע בין 1 ל-1.5 מיליון דולר, תוך שהיא מכוונת להובלת סבבי גיוס Early Stage ולבניית פורטפוליו של 15-17 חברות. 

מבחינת תחומי השקעה, הקרן מתרכזת בעיקר בסטארטאפים הבונים פתרונות תוכנה מבוססי יכולות AI וביג דאטה. מהקרן נמסר, כי היות וטבעה של טכנולוגיה הוא להתפתח באופן תמידי, השותפים שומרים ״אצבע על ההדק״ להשקעות בתחומים המוגדרים Frontier Tech, תוך כדי קיום שיח תמידי עם שותפים מתאגידים בינלאומיים מובילים, כדי לאמת את סוגי הטכנולוגיות והפתרונות אשר הם מעוניינים לאמץ. 

"כיום המשקיעים רוצים להשקיע אחרת ולהיות מעורבים. הם כבר לא מספקים ליזמים כסף בלבד אלא שואלים עבור מה הוא ישמש ואיך הם יכולים לעזור. לכן בנינו קרן השקעות ופלטפורמה לבניית חברות", אומרת לי מוזר, מייסדת-שותפה ב- AnD Ventures. "אנחנו עובדים עם יזמים בראשית דרכם ובאים בגישה של הפשלת שרוולים. המטרה שלנו היא לסייע ליזמים להאיץ, לתת להם הכוונה ונגישות למומחים בתחומים שונים שיוכלו לספק ערך נוסף לחלקים שונים בסטארטאפ. לחבר אותם עם התאגידים, ענקיות טכנולוגיה ועם משקיעים מהגדולים בעולם״.

"אנחנו משקיעים ביזמים מובילים כאשר המטרה שלנו לייצר מערך תמיכה המהווה הגדלת היכולות והפוטנציאל עבורם. לא מדובר במיקרו ניהול של היזמים, אלא ביצירת מפת דרכים. לעזור ליזמים ויזמיות לבנות את עצמם בשווקים הבינלאומיים, לעשות את הצעד הבא לקראת המפגש עם קרנות זרות, שרוצות לבחון סטארטאפים העומדים בסטנדרטים גבוהים", אומר רועי גבע גלסברג, מייסד-שותף ב-AnD Ventures. "אנו מנגישים לסטארטאפים מהניסיון המצטבר שלנו מבניית תוכניות האצה ומהשקעות שביצענו עבור תאגידים מהגדולים בעולם."

הקרן חתמה על מספר שותפויות אסטרטגיות עם קרנות בניו יורק, יפן, והודו, וכן מפעילה תוכניות האצה מקומיות. "התוכנית המקומית מאפשרת לנו לחבר יזמים בשלב מוקדם מאוד עם ענקיות טכנולוגיה כמו אמזון, דלויט, ומאנדיי, השותפות בתוכנית", מוסיף רועי גבע גלסברג. "במסגרת האקסלרטור אנחנו עובדים באופן יומיומי עם החברות לתקופה של ארבעה חודשים, ברוב המקרים עוד לפני שדובר בכלל על אפשרות להשקעה. התהליך נותן אפשרות לשני הצדדים להכיר טוב יותר למקרה שהיזמים ירצו שנמשיך איתם בדרך משותפת״.

הקרן הוקמה על ידי לי מוזר, לשעבר שותפה בקרן iAngels ששימשה גם כראש המטה בשגרירות ישראל בוושינגטון. רועי גבע גלסברג, מייסד ומנהל לשעבר של תכנית האצת הסטארטאפים הגלובלית של גוגל  "Google for Startups Accelerator", דירקטור סטרטאפים ב- LivePerson, ומנהל תחום הסטרטאפים ב- Microsoft. כפיר כחלון לשעבר בכיר בצוות ההשקעות של OurCrowd אשר הוביל עסקאות רבות בסטארטאפים עתירי טכנולוגיה בשנים האחרונות. אריאל כהן ששימש כדירקטור מוצר בכיר באמדוקס. וארנו רודריג יזם ולשעבר מוביל תחום חדשנות ב- Mobility בבית ההשקעות קוקרמן. 

אולי יעניין אותך גם

40 שנה למבצע "אופרה": החלום ושברו - כך רצה סדאם לפתח פצצה גרעינית כמעט עד יומו האחרון

גם לאחר הפצצת הכור באוסיראק, המשיך סדאם חוסיין במאמצים לפתח פצצה גרעינית. פסח מלובני ורפאל אופק במאמר היסטורי על מהלך שהיה יכול לשנות את פני המזרח התיכון לעד. מיוחד