משרד ההגנה האמריקאי בחר בסמארט שוטר לפיתוח מערכת בקרת ירי לנשק קל

מערכת ה-IWOO שמפתחת החברה עבור צבא ארה"ב משלבת פתרון אלקטרו-אופטי מתקדם המתבסס על יכולות משפחת הSMASH-, עם יכולות זיהוי ועקיבה אוטומטיים אחר מטרות ויכולת מיוחדת לנטרול רחפנים

צילום: US army photo by Staff Sgt. William Howard

חברת סמארט שוטר הישראלית, מתכננת, מפתחת ויצרנית של פתרונות בקרת ירי, הודיעה בשבוע שעבר כי מנהל התמיכה הטכנית בלוחמה א-סימטרית במשרד ההגנה האמריקאי (IWTSD), בחר בה בכדי לפתח את הפתרון לפרויקט האופטיקה העילאית לנשקי החייל הבודד (IWOO).

החברה מספרת כי בחודש נובמבר 2020, היא השיגה נקודת ציון חשובה כשהשלימה בהצלחה את בחינת התכנון הקריטית של IWOO. המשמעות היא כי תכנון זה אושר ע"י IWTSD וכעת יתחיל שלב יצור אב-הטיפוס כאשר מסירת המערכת המתפקדת הראשונה תהיה בסתיו הקרוב.

ה-IWTSD יזמה את פרויקט ה-IWOO בכדי לספק למפעילי מערכות טקטיות יכולת מועדפת כנגד מטרות סטטיות וניידות ארוכות-טווח, הן ביום והן בלילה. סמארט שוטר זכתה בתחרות זו והחלה בפיתוח תוך שימוש בטכנולוגיות מוכחות של קו מוצרי אופטיקת בקרת הירי SMASH שלה ואף הוסיפה יכולות חדשות כדוגמת זום xl-x8 משתנה – כולם חוברו יחד באמצעות אלגוריתם בקרת ירי מוכח-קרבי בכדי להבטיח את הפגיעה במטרה.

לדברי חברת סמארט שוטר, מערכת ה-IWOO מאתרת, מסמנת ועוקבת באופן אוטומטי אחר מטרות – כולל רחפנים – תוך שימוש באמצעי ראייה-מעבר המגבירים את המודעות המצבית של המשתמש. מערכת עיבוד בקרת ירי מובנית מחשבת ללא הרף את פתרון הירי האופטימלי בכדי לספק למשתמש הדרכה ברורה ודיסקרטית, כאשר הירי יתבצע רק כשייווצרו הסיכויים הטובים ביותר לנטרל את המטרה ומייצרת יכולות פגיעה בירי-ראשון פעם-אחר-פעם.

"אנחנו מאוד שבעי רצון מההתקדמות שסמארט שוטר עשו עם התכנון של IWOO", אמר מיכאל טרקסלר, מנהל התוכנית ב-IWTSD. "אנחנו מצפים לקיים ניסויים והערכות מבצעיות תוך שימוש ביכולת הכפולה של אבות-הטיפוס של IWOO במהלך 2021 כנגד מטרות יבשתיות  בטווחים גדלים והולכים ולהפיל רחפנים".

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״