שתי מדינות: הקוורטט נפגש לדיון בחידוש המו"מ בין ישראל לפלשתינים 

ממשל ביידן עשוי לתמוך בפתרון שתי המדינות, ובכך יהפוך על פיהן כמה החלטות של קודמו טראמפ

President Joe Biden walks with a cup of coffee Tuesday, March 2, 2021, along the Colonnade of the White House to the Oval Office. (Official White House Photo by Adam Schultz)

נציגי רביעיית מתווכי המזרח התיכון ארה"ב, רוסיה, האיחוד האירופי והאו"ם (הקוורטט) דנו ביום שלישי במרכז האו"ם בניו יורק בשאלה כיצד ניתן "להחיות מו"מ בעל משמעות" בין ישראל לפלשתינים במסגרת תכנית שתי המדינות.

הודעה שנמסרה בתום הפגישה של חברות הקוורטט נאמר כי על ישראל והפלשתינים להימנע מפעולות חד צדדיות שיקשו על השגת פתרון משתי המדיניות. סוכנות רויטרס מדווחת שזו הפעם הראשונה מאז ספטמבר 2018 שהקוורטט נפגש לדיון בשאלה המזרח תיכונית. על כך אמר השבוע מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש שהוא מקווה שיהיו דיונים נוספים עתה, כאשר בבית הלבן יש נשיא חדש.

ממשל ביידן עשוי לתמוך בפתרון שתי המדינות, ובכך יהפוך על פיהן כמה החלטות של קודמו טראמפ. הממשל החדש הבהיר כי ימשיך לעודד מדינות ערביות לנרמל קשרים עם ישראל, אך לא על חשבון השגת שלום בין מישראל לפלשתינים. 
 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש