תעשייה אווירית: ניסוי במיירט ״ברק״ לטווח 150 ק״מ

הגדלת טווח היירוט מתבצעת באמצעות הוספת מאיץ רקטי והתאמת יכולות התקשורת ומכ"ם ה-MMR לטווח 150 ק"מ

תעשייה אווירית: ניסוי במיירט ״ברק״ לטווח 150 ק״מ

צילום: תעשייה אווירית

התעשייה האווירית השלימה הבוקר סדרת ניסויים מוצלחת במערכת ההגנה האווירית 'ברק' במסגרתה בחנה את יכולותיה במגוון רחב של מתארים ואיומים ובכלל זה ביירוט מטרה בליסטית תוקפת. הטיל המיירט ברק ER, שפותח בתעשייה האווירית מאפשר יירוט איומים בטווחים מוגדלים ברדיוס של 150 ק"מ. 

הטיל המיירט משוגר אנכית וכולל מנוע מאיץ, מנוע רקטי דו פולסי וראש ביות מכ"מי מתקדם. המנוע בפיתוח וייצור חברת ׳תומר׳. הגדלת טווח היירוט מתבצעת באמצעות הוספת מאיץ רקטי והתאמת יכולות התקשורת ומכ"ם ה-MMR לטווח 150 ק"מ. מיירט ברק ER לטווח 150 ק"מ הינו חלק ממשפחת מיירטי ההגנה האווירית במערכת ברק של התעשייה האווירית המיועדת ליירוט מגוון מערכות בטווחים שונים.  

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: "האיומים האווירים בעולם, בשילוב התמורות הגיאופוליטיות מצריכים מערכת הגנה אווירית מתקדמת, גמישה, וורסטילית. מערכת ברק שהוכחה מבצעית, נבחנה אל מול אינספור איומים, כולל המאתגרים ביותר. סדרת ניסויים זו הוסיפה עוד נדבך ליכולות המערכת בטווח הארוך וכנגד מגוון איומים רחב יותר ומצטרפת אל עשרות רבות של ניסויים שבוצעו במערכת ברק על כלל נגזרותיה.

״ניסוי מורכב זה מביא לידי ביטוי את החדשנות, היכולות הטכנולוגיות, ניסיון רב שנים בפיתוח מערכות הגנה אווירית בתעשייה האווירית. שילוב מספר מיירטים במשגר אחוד יחד עם המודולריות המובנית של מערכת ברק מספקת מענה מיטבי לשדה הקרב העתידי ומאפשרת גמישות מבצעית ותפעולית לחיילות וצבאות שונים".

אולי יעניין אותך גם

פאראג ארגוול, המנכ״ל החדש של טוויטר. צילום מסך מתוך טוויטר

״מנהיג עם לב ונשמה״: הכירו את פאראג אגרוול, המנכ״ל החדש של טוויטר

איש אמונו של המייסד והמנכ״ל הפורש ג׳ק דורסי, מהנדס מחשבים בן 37 שכיהן עד אתמול כקצין הטכנולוגיה הראשי של החברה, ייטול את המושכות ״על מנת להראות לעולם את הפוטנציאל המלא שלנו״