שובן של הודעות הפישינג המתחזות לדואר ישראל

״ההודעות הפופולריות ביותר כוללות את לוגו החברה, ועדכון על חבילה שזמינה לאיסוף. כדי לתת אמינות להודעה, מצוין לכאורה מספר חבילה״, מדווחים בחברת אבטחת המידע ESET

באדיבות ESET

לאחרונה זיהתה חברת אבטחת המידע ESET מגוון הונאות פישינג המתחזות לשירותי דואר ומנסות לדלות פרטי אשראי. ההתחזות לדואר ישראל מובילה בשבועות האחרונים ומופיעה בגרסאות שונות. הודעות התחזות לדואר ישראל ולחברות שליחויות המבשרות על חבילות שהגיעו ומוכנות לאיסוף. עברייני הרשת ממקדים את המאמצים שלהם בניסיונות התחזות לשירותי דואר וחבילות שהגיעו לארץ.

ההודעות הפופולריות ביותר כוללות את לוגו החברה, ועדכון על חבילה שזמינה לאיסוף. כדי לתת אמינות להודעה, מצוין לכאורה מספר חבילה. על מקבל ההודעה לאשר תשלום של עלויות המשלוח באמצעות הקלקה על כפתור "אשר תשלום". 

לאחר שהקליקו לאישור תשלום, מגיעים הנמענים לעמוד זדוני, המיועד להזנת פרטי התשלום ובו יש למלא את תעודת הזהות, שם, מספר כרטיס, תוקף ושלוש ספרות. הודעה נוספת אשר הופצה בתקופה האחרונה, עובדת באופן דומה, ומתחזה לחברת המשלוחים DHL, כאשר המטרה הינה אותה מטרה – השגת פרטי כרטיס האשראי של הנמענים. 

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מוסרים כי: "ההאקרים נהיו מתוחכמים יותר. מאחורי כל ניסיון הונאה ישנה חשיבה כיצד לגרום לה להיות הכי מעניינת, מפתה ואמינה. חשוב להיות מודעים לניסיונות הללו ולא להזין פרטי אשראי, במיוחד כאשר הבקשה הגיעה אליכם, ולא פועל יוצא של פעולה שאתם בעצמכם יזמתם.

״במידה וקיים ספק שאולי באמת מדובר בחבילה אשר מיועדת לכם, תמיד תוכלו ליצור קשר עם הדואר או הספק ממנו קיבלתם לכאורה את הפניה ולבדוק באופן יזום".

 

אולי יעניין אותך גם