ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את חוק צד"ל

למרות המאבקים הפוליטיים, היום (ה) בין השעות 1-3 לפנות בוקר התכנסה הוועדה ואישרה את החקיקה

צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון 

שר הביטחון גנץ על אישור חוק צד"ל וחוק המענקים לעסקים: "למרות ניסיונות הליכוד ונתניהו לשבור את הפריטטיות, לרסק את שלטון החוק ולקחת את לוחמי צד"ל כבני ערובה של גחמותיהם הפוליטיות, עמדנו על תהליך תקין של העברת החוק בוועדת שרים לחקיקה ובממשלה. לוחמי צד"ל שלחמו עימנו שכם אל שכם הפכו לאחינו ואני מברך על כך שיוכלו גם הם לקבל את אות המערכה".

גנץ התייחס לתהליך במסגרתו הוגשה הסתייגות של שר האוצר לחוק בכדי לשלב חוק שונה לגמרי הקשור במענקים לעצמאים מבלי שהנושא יובא לאישור הממשלה ובניגוד לעמדת היועמ"ש: "אני וחברי כחול לבן הוכחנו שאנחנו שמים את העצמאים מעל לפוליטיקה. לצד זאת, המזימה שר האוצר וראש הממשלה להעביר את חוק המענקים תוך דילוג על ועדת שרים לחקיקה והממשלה כשל.

״המהלך שרקמו אתמול הוא שלב נוסף במזימת אפריל שלהם ובניסיונות לפגוע בשלטון החוק במדינת ישראל תוך שימוש ציני בעצמאים ולוחמי צד"ל. אני מברך על כך שהצלחנו גם להעביר את חוק צד"ל, גם לסייע לעצמאים וגם לשמור על הדמוקרטיה".

אולי יעניין אותך גם

צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון 

משרד הביטחון רוצה להטיל מגבלות נוספות על ייצואני סייבר 

בנוסף למגבלות הקיימות מצד הסכם ווסנאר, המשרד עובד בשנתיים האחרונות על מגבלות נוספות שעתידות להקשות עוד יותר על חברות תקיפה ואיסוף ישראליות בסייבר. מעצמת סייבר? נראה כי במשרד מנסים רק להקשות