ממשל ביידן מגבש תגובה למתקפת SolarWinds

המבצע, שזוהה בדצמבר האחרון ושממשלת ארה"ב אמרה כי הוא בוצע ככל הנראה על ידי רוסיה, פגע במגוון חברות עסקיות ומשרדי ממשלה בארה״ב. איכות וכמות המידע שדלף טרם ידועים לציבור

Official White House Photo by Adam Schultz

ממשל ביידן יגיב "בעוד שבועות ולא חודשים" למבצעי הפריצה של SolarWinds, שהשתמשו בחברת הטכנולוגיה האמריקאית כקרש קפיצה בכדי לפגוע באוסף סוכנויות ממשלתיות בארה"ב, כך אמר גורם בכיר בממשל.

"החלק השלישי של מה שאנחנו עושים בקשר לזה הוא תגובה למבצעי המתקפה. אתה יכול לצפות להודעות נוספות על כך בעוד שבועות, ולא חודשים", אמר הגורם בתדרוך טלפוני עם עיתונאים.

המבצע, שזוהה בדצמבר האחרון ושממשלת ארה"ב אמרה כי הוא בוצע ככל הנראה על ידי רוסיה, זיהם תוכנה מתוצרת SolarWinds Corp, והעניק להאקרים גישה לאלפי חברות ומשרדי ממשלה שהשתמשו במוצריה. נשיא מיקרוסופט, בראד סמית', תיאר את ההתקפה כ"מתקפה הגדולה והמתוחכמת ביותר שראה העולם."

הגורם הבכיר ציין גם כי מרבית הגורמים הממשלתיים הפדרליים שנפגעו על ידי פריצת SolarWinds השלימו סקירה עצמאית ואלו שלא יסיימו אחת עד סוף מרץ.

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד