בזק עדיין לא מתחייבת לאחוזי פריסת סיבים ארצית

בזק מכריזה היום (א) כי היא תפרוס עד סוף השנה סיב לכ-40 אחוזים מבתי אב בישראל עד סוף 2021. למרות זאת, החברה טרם מסרה למשרד התקשורת התחייבות למתווה הסיבים 

מנכ״ל בזק דודו מזרחי. צילום: רמי זרנגר

‏בזק מכריזה היום (א) על השקת רשת הסיבים האופטיים שלה. לדברי החברה, כרבע מיליון משקי בית ברחבי הארץ (מרכז ופריפריה) יכולים כבר להתחבר לסיב האופטי של בזק. מחר (ב) צפוי לעלות באתר בזק ״מחשבון״ שיכול לתת לכל אזרח תשובה האם הוא מחובר לרשת הסיבים של בזק. בשנה הראשונה הפריסה תכלול 90 יישובים ברבי הארץ, במרכז ובפריפריה, בבנייה רוויה וצמודי קרקע. 

במסגרת ההשקה מציעה בזק שני קצבי גלישה חדשים; 600 מגה (Up 60) ובמחיר של 109 שקל  לחודש וקצב של 1 גיגה (Up 100) במחיר של 119 שקל לחודש (המחיר עבור תשתית בלבד). בנוסף לעלות התשתית, חבילת הסיבים כרוכה גם בעלות התקנה. לרגל השקת הסיבים יוצאת בזק במחיר מבצע להתקנה העומד על 12.5 שקל לחודש, למשך 36 חודשים. המבצע בתוקף עד לתאריך 15.6.21.

בתוך כך, בזק מכריזה כי בתוך שבועות ספורים תשיק את חבילת הסיבים המהירה ביותר בישראל עם קצב גלישה העומד על 2.5 גיגה. עד היום הקצב המרבי הניתן ללקוחות פרטיים על ידי כל החברות עומד על 1 גיגה, כך שמדובר בהכפלת הקצב פי 2.5. 

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק,  "אני נרגש ושמח להשיק היום לראשונה את רשת הסיבים של בזק. זהו יום חג עבור בזק ועבור מדינת ישראל. כניסה של חברה כמו בזק לשוק הסיבים תוביל למהפכה בענף ועד לסוף השנה 40% ממשקי הבית בישראל יוכלו ליהנות מגלישה בקצבים אולטרה מהירים. מדובר במהלך בעל השפעות מרחיקות לכת על שוק האינטרנט בישראל, ועל הכלכלה והמשק הישראלי כולו. זהו גם צעד בעל משמעות עסקית, שיצעיד את בזק ואת ישראל לחזית הטכנולוגית של רשתות התקשורת המתקדמות בעולם". 

למרות ההכרזה, בזק טרם התחייבה למשרד התקשורת על פריסת סיב לכלל המשק. במסגרת מתווה הסיבים בזק תחליט על אחוזי פריסה ובשאר המקומות תממן באמצעות הרווחים שלה פריסה של מתחרים. 

אולי יעניין אותך גם