אירוע אבטחת מידע בחברת ק.ל.ס קפיטל

רשות הפרטיות בודקת בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים, את פרטי האירוע והשלכותיו

bigstock

בהמשך לדיווח שהתקבל ברשות להגנת הפרטיות, בעניין אירוע אבטחת מידע בחברת ק.ל.ס קפיטל, הרשות בוחנת, בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים, את פרטי האירוע והשלכותיו.

כזכור, במקרים מסוג זה הרשות עשויה שלא לאשר העלאת מערכות החברה, עד שיוסר החשש להמשך דלף המידע. בנוסף, הרשות יכולה לחייב החברה בעדכון הלקוחות שנפגעו, או שעלולים להיפגע, באופן אישי אודות הדלף.

מדובר באירוע שבו, לכאורה, נפרצה החברה, התבקשה לשלם כופר וברגע שסירבה - פרטי לקוחותיה פורסמו באופן מקוון. 

מחברת ק.ל.ס. נמסר לאתר ynet: "מערך הסייבר הלאומי פנה לק.ל.ס קפיטל והתריע, כי עשויה להתרחש תקיפת סייבר כנגד החברה. מדובר בהתקפה הדומה להתקפות רבות, במסגרת סדרת מתקפות שמנהלת איראן על שלוחותיה כנגד מטרות ישראליות בהן חברות וגופים ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים.

"הנהלת החברה פעלה באופן מיידי להורדת שרתי המחשב של החברה, ולחבור למערך הסייבר הלאומי שיחד עם מומחים מטעם החברה בודקים את האירוע בשיתוף פעולה מלא. החברה התקינה את שרתיה מחדש ובעיית דלף המידע נפתרה. טרם ידוע מה היקף המידע שנחשף והחברה תעמוד בקשר עם לקוחותיה בהתאם לממצאים".

אולי יעניין אותך גם

תור מחוץ לתחנת דלק בנורפוק, ווירג׳יניה. צילום: REUTERS/Jay Paul

ארה״ב: תורים ארוכים לתחנות דלק בעקבות מתקפת סייבר על צינור נפט

נמשכת המתקפה שהתחילה ביום שישי האחרון, ותחנות דלק רבות בחוף המזרחי ובדרום ארה״ב הולכת ומידלדלת. מזכירת האנרגיה מנסה להרגיע את הרוחות, ומפצירה באמריקנים לא לאגור דלק מיותר לחינם